پروتکل SMTP

مختصر شده عبارت (Simple Mail Transfer Protoco ) که يکي از پروتکل هاي TCP/IP براي ارسال يا انتقال ساده ايميل است که مانند يک دستيار ايميل را از فرستنده دريافت و براي گيرنده ارسال مي کند.

تعريف SMTP

 مختصر شده عبارت (Simple Mail Transfer Protoco ) که يکي از پروتکل هاي TCP/IP براي ارسال يا انتقال ساده ايميل است که مانند يک دستيار ايميل را از فرستنده دريافت و براي گيرنده ارسال مي کند.

نقاط ضعف و قوت SMPT

محدوديت ها


پروتوکولSMTP  بسيار ساده ميباشد به همين دليل در قابليت هايي از جمله دريافت ايميل و تبديل ايميل ها به کد اسکي هفت بيتي داراي محدوديت است .

رفع محدوديت ها

در برنامه هاي بزرگي مثل جيميل در کنار استفاده از SMTP از پروتکل هاي ديگري نيز نظير (IMAP وPOP3 ) استفاده ميکنند تا محدوديت هاي ايجاد شده براي کاربر را از بين ببرند و امکان دانلود و ذخيره سازي ايميل ها نيز وجود داشته باشد .


نکته آخر


بدليل محدوديت هاي SMTP در ارسال و دريافت عکس ها و ايميل ها امروزه به طور گسترده از پروتوکل ESMTP استفاده ميشود.

پروتکل ESMTP همان پروتکل SMTP مي باشد که گسترش يافته وقابليت ارسال و دريافت فايل هاي چند رسانه اي را براي مشترکان خود  فراهم مي کند.

شرکت‌ طراحي سايت بهپردازان، با سال‌ها تجربه طراحي سايت  درزمينه‌ي طراحي سايت فروشگاهي، طراحي سايت خبري، طراحي سايت شرکت توليدي و خدماتي، طراحي سايت علمي آموزشي، طراحي سايت شرکت ساختماني ، طراحي سايت شرکت بازرگاني ، طراحي سايت مشتريان خارج از کشور، طراحي سايت ارگانهاي دولتي و ... مفتخر است که با تيم کارشناسان خود، از طراحي وب‌سايت، اپليکيشن، سئو و اينستاگرام ... مشاور شما باشد. با در ارتباط باشيد:


021 – 88 74 97 24
021 – 88 74 97 25
021 – 88 74 97 26