جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : طراحي پرتال شرکت نرم افزاري نادين پردازش پرشين :

شرح :

مشخصات فني:

 

زبان برنامه نويسي                         CH 2010

تکنولوژي                              ASP.Net   4.0

پايگاه داده                          SQLServer 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت نادين پردازش به پشتوانه چندين سال تجربه در زمينه نرم افزار، اقدام به طراحي و توليد پورتال خبري نموده است که در سطوح ذيل به توضيح اين پورتال مي پردازيم. لازم به ذکر است اين پورتال توسط برنامه نويسان زبده ي اين شرکت طراحي و توليد گشته و چنانچه مخاطبين محترم خواستار هر گونه تغييري در آن باشند به راحتي قابل اجرا مي باشد و همچنين تيمي بطور جداگانه بر روي امنيت پورتال همت گماردند تا از نظر امنيتي سايت در شرايط بسيار مطلوبي عرضه گردد.

اين پورتال با کاربري آسان هم براي اپراتور هم براي بازديدکنندگان پيش بيني شده است تا هم اپراتور به آساني بتواند سايت خبري را به روزرساني کند و هم بازديدکنندگان بتوانند به آساني از سايت بازديد بعمل آورند. گرافيک خوب و چشم نواز اين پورتال تأثير به سزايي بر روي تعداد بازديدکنندگان دارد و به جرأت مي توان ظاهر آراسته پورتال را يکي از نقاط قوت آن برشمرد.

امکانات موجود در پورتال عبارتند از:

1.     دبير گروه خبري :

 

براي هر گروه خبري يک دبير از سوي مديريت سايت تعيين مي گردد تا ايشان بتواند کليه نظرهايي را که از سوي بازديد کنندگان ارسال مي گردد، ابتدا مشاهده نمايد و بعد از تأييد در سايت قرار دهد و همچنين امکان گزارشگيري از خبرنگاران گروه خبري خود را نيز دارد به اين صورت که مي تواند مشاهده کند هر خبرنگاري چند خبر به سايت فرستاده و هم خبر وي به چه ميزان بازديد و به چه ميزان نظردهي داشته است. البته پر واضح است که خبرها هم بعد از تأييد دبير گروه خبري قابليت نمايش در پورتال را دارد.

همچنين هر خبري که توسط خبرنگاران افتخاري ارسال مي گردد توسط ايشان بررسي شده و بعد از آن در سايت قابل استفاده مي باشد.

 

 

 

 

2.     چند رسانه اي :

 

اين بخش قابليت قراردادن ويدئوهاي خبري و فايلهاي صوتي را به مديران و دبيران سايت مي دهد ايشان به راحتي مي توانند کليپهاو فايلهاي صوتي را با کيفيتي بالا درون سايت جهت استفاده بازديد کنندگان قرار دهند. لازم به ذکر است برنامه نويسان تمام تلاش خود را بر آن داشته اند تا در هنگام رؤيت اين فايلها با بالاترين سرعت قابل مشاهده باشند و کمترين هزينه زماني را براي بازديدکنندگان داشته باشند .

 

3.     مديريت خبرنگاران :

 

در اين بخش هر خبرنگاري به يک يا چند گروه خبري تعلق دارد و دسترسي وي تنها به همان گروههاي خبري مي باشد که توسط مديريت سايت تنظيم گرديده و مديريت مي تواند در اين بخش اجازه دسترسي مستقيم بدهد يعني خبرنگار مي تواند به صورت مستقيم خبر را در سايت قرار دهد و يا اينکه اجازه دسترسي غير مستقيم بدهد يعني هر خبري را که مي خواهد در سايت قرار دهد  به دبير گروه خبري خود ارسال مي نمايد و دبير بعد از تأييد درون پورتال قرار مي دهد.

 

4.     خبر و گروههاي خبري :

 

در تبهاي بالاي پورتال خبرها در دسته هايي همچون سياسي، اجتماعي، اقتصادي و... گروه بندي مي شوند البته امکان اضافه کردن گروهي جديد و حذف هر گروه به دلخواه مخاطبين نيز وجود دارد و همچنين خبرهايي که پر بازديد يا پر بحث مي باشند در قسمتي جداگانه به نمايش در مي آيند تا بازديدکنندگان بتوانند به خبرهاي مهم تر دسترسي آسان تري داشته باشند. همچنين براي خبرها، آرشيوي در نظر گرفته شده تا بازديدکنندگان بتوانند خبرهاي هر روزي را که خواهان آن بودند تنها با درج تاريخ دريافت کنند.

 

 

5.     ماژولهاي (Seo) :

 

يکي از نکاتي که کارآيي پورتالي را افزايش مي دهد به طور يقين سهولت در دسترسي بازديدکنندگان به خبر دلخواه مي باشد و يا به عبارتي تلاش مديريت پورتال خواندن هر چه بيشتر اخبار ارسالي مي باشد و اگر دسترسي بازديدکنندگان آسان تر باشد اين مهم بهتر و بيشتر واقع مي شود. از اين رو هر بازديد کننده مي تواند در پورتال تنها کلمه مورد نظر خود را در قسمت جستجو وارد نمايد و بعد از آن کليه اخبار، تصاوير، فايلهاي صوتي و تصويري مرتبط را بيابد.

 

6.     ماژولهاي عمومي:

 

در اين قسمت يک سري از اخبار عمومي که براي هر بازديد کننده اي قابل استفاده مي باشد را مي توان درج کرد به طور مثال مي توان از اعلام وضعيت آب و هواي استانهاي سراسر کشور و يا اعلام قيمت ارز کشورهاي مختلف و يا قيمت سکه و طلا نام برد. به طور حتم اضافه و يا حذف کردن هر کدام از اين ماژولها بنا به نظر مديريت قابل اجرا مي باشد.

 

7.     اعضاء :

 

به طور يقين تعدادي بازديدکنندگان هستند که علاقه دارند در پورتالهايي که منبع خبري آنهاست مشارکت داشته باشند، به همين منظور در زير هر خبر امکان نظر دهي به آن خبر را و در قسمت نظرسنجي امکان نظردادن راجع به خود پورتال هم پيش بيني شده است. البته لازم به ذکر است تمامي اين نظرها بعد از تأييد دبير گروه خبري در پورتال قابل نمايش مي باشد.

در قسمت خوانش خبر آنها مي توانند امکاناتي از قبيل : دريافت فايل متني، دريافت فايل ضميمه، دريافت نسخه چاپي، ارسال خبر به ايميل دوستان از طرف ايميل خود فرد، اشتراک گذاري خبر

 

 

در شبکه هاي اجتماعي و امکان امتيازدهي مثبت يا منفي به خبر استفاده کنند. همچنين کاربران مي توانند مشترک ايميلي شوند. يعني خبرهاي روز را در ايميل خود ببينند و يا مشترک پيامکي شوند و خبرهاي داغ را در گوشي همراه خود ملاحظه نمايند.همچنين بازديدکنندگان مي توانند به صورت افتخاري خبرنگار پورتال شوند و هر خبري که به نظرشان جالب بود را براي  پورتال ارسال کنند تا بعد از تأييد دبير گروه خبري قابل نمايش در سايت باشد.

علاوه بر اينها بخشي به (ارتباط به ما) اختصاص يافته تا در صورت تمايل به تماس با مديران امکان دسترسي به آنها باشد و همچنين بخشي تحت عنوان (درباره ما) که در آن به شرح هدف مديريت از اجراي پورتال مي پردازيم.

علاوه بر اينها امکان اضافه کردن قسمتهايي چون يادداشت، عکس روز، گفتگو و ده ها قسمت ديگر به صفحه اصلي مي باشد که بنا به نظر مديريت سايت قابل اجرا است.

شرکت نادين پردازش اميد دارد در زير سايه ي پروردگار متعال و با استفاده از کادري مجرب و با تکيه بر دانش نرم افزاري بومي بتواند قدمي هر چند کوچک در راه رشد و توسعه ايران اسلامي بردارد.

 

 

 

                                                                                با سپاس فراوان

                                                                            شرکت مهندسي نادين پردازش پرشين