جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : معرفي يک باگ کوچک در ويندوز 7 :

شرح :

عبارت باگ (Bug) به نوعي اشکال يا اشتباه در اجراي نرم‌افزار که موجب نتايج اشتباه يا اجرا نشدن نرم‌افزار مي‌شود، اطلاق مي‌گردد. برنامه‌نويسان مايکروسافت سابقه طولاني در اين زمينه داشته‌اند و نسخه‌هاي مختلف ويندوز با باگ‌هاي کوچک و بزرگي همراه بوده که معمولاً با ارائه به‌روزرساني‌هاي مختلف برطرف شده است. ويندوز 7 نيز از اين قاعده مستثني نيست.
در ابتدا در محيط ويندوز يک پوشه  با حجم زياد را Copy کرده و در محل ديگري Paste کنيد. با پديدار شدن پنجره Copy، در محل جديدي که پوشه در حال Paste شدن است، بر روي پوشه تازه ايجاد شده راست‌کليک کرده و Rename را انتخاب کنيد و نام جديدي براي پوشه وارد کنيد. خواهيد ديد که به علت اين که عمليات کپي هنوز تمام نشده است، پيغام خطاي Folder In Use ظاهر مي‌شود و به شما اجازه Rename کردن پيش از پايان عمليات را نمي‌دهد.

تا اينجاي کار همه چيز طبيعي بوده است، اکنون به درايو C رفته و پوشه Program Files را کپي کرده و در محل ديگري Paste کنيد. اکنون مجدد کار بالا را انجام دهيد و پوشه Program Files تازه ايجاد شده در محل ديگر را Rename کنيد. خواهيد ديد که اين بار پيغام خطايي دريافت نخواهيد کرد و پوشه جديد پيش از پايان عمليات کپي قابليت تغيير نام را دارد. در نتيجه پوشه Program Files يک نوع استثنا محسوب مي‌شود.

حالا همين کار را با پوشه Windows انجام دهيد. ابتدا آن را در محلي Paste کنيد، سپس در حين عمليات کپي، نام آن را تغيير دهيد. خواهيد ديد که اين بار اتفاق عجيب‌تري رخ مي‌دهد با هر بار تغيير نام، تغيير نام انجام مي‌شود اما يک پوشه جديد به نام Windows ايجاد مي‌شود و بقيه فايل‌ها در آن کپي مي‌گردد. در نتيجه اگر اين کار را چندين بار انجام دهيد به همان تعداد پوشه جديد خواهيد داشت.