تفاوت هاي ميان اندرويد و ios

رقابت ميان گوگل و اندرويد رقابتي قديمي و ديرينه ميان اپل و گوگل ميباشد که هرکدام سعي ميکنند حريف خود را به زانو در بياورند .

پرچمداران ios  و اندرويد

از جمله شرکت هاي مشهوري که از سيستم عامل اندرويد استفاده ميکنند ميتوان به سامسونگ شيائومي و گوگل اشاره کرد که همه اين شرکت ها در برابر اپل قرار ميگيرند.

تفاوت رابط کاربري

از لحاظ رابط کاربري IOS  با شعار زيبايي در کمال سادگي توزيع شده و افراد و کودکاني که سالها از تکنولوژي دور ميباشند نيز به راحتي ميتوانند از ان استفاده کنند در طرف مقابل سيستم عامل اندرويد انعطاف پذيري و کارايي رابط کاربري معمولا از سادگي ان بيشتر مورد توجه قرار ميگيرد و همين باعث افزايش استفاده از ان در ديوايس هاي شرکت هاي مختلف ميباشد

انتقال اطلاعات

سادگي و راحتي در انتقال اطلاعات در سيستم عامل اندرويد بيشتر به چشم ميايد و همين موضوع باعث ميشود ديوايس هاي اندرويدي در مقابل تروجان ها و ويروس ها به مراتب اسيب پذير تر ميسازد .

امنيت و شخصي سازي

شخصي سازي در سيستم عامل ios  از طريق اپل ايدي و اتصال به اپ استورانجام ميدد و در طرف مقابل سيستم عامل اندرويد اين کار را با جيميل و اتصال ان به گوگل پلي به انجام ميرسد که اپل به خاطر در نظر يک کد مشخص نسبت به اندرويد که اين کار را با ايميل انجام ميدهد مورد قبول تر واقع ميشود .

به صورت کلي ios  از امنيت بسيار بالاتري برخوردار است به طوري که در سال 2015 FBI از کمپاني اپل درخواستي مبني بر باز کردن قفل گوشي يک تروريست که ايفون 5s  بود مطرح کرد که اپل از باز کردن قفل ان سرباز زد تا در سال 2016 FBI قفل ان را باز کرد و اپل در طي بيانيه اي از کاربران خود عذر خواهي کرده و اين اميد را به کاربران خود داد که امنيت ديوايس هاي خود را بيش از پيش افزايش دهد .

شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري