تعريف کلي سيستم عامل  لينوکس

سيستم عامل لينوکس از چندين لايه تشکيل شده که در مرکز ان ها هسته قرار دارد که با درايور هاي خود  در راستاي ارتباط مستقيم با سخت افزار قرار گيرد و به ديگر نرم افزار ها نيز اجازه استفاده از سخت افزار راه دهد
هسته لينوکس هسته اي يک پارچه است که همه سرويس هاي اصلي سيستم عامل را درون خود اجرا ميکند
کامپيوتر هايي همچون  سرور ها  که با سخت افزار هايي تغيير ناپذير و مخصوص کار ميکنند معمولا براي افزايش اندک امنيت هسته اي با تمام درايور ها را دارند و لود کردن ماژوال هاي مختلف در آن ها غير فعال است.

فرق لينوکس و ويندوز

1-   لينوکس به خودي خود سيستم عامل نيست و با استفاده از ابزارهايي که GNU Open source براي ان فراهم کرده   
2-  تبديل به يک سيستم عامل کامل ميشود و  گاها ان را  گنو/لينوکس مينامند .
3-  از نظر فني لينوکس همان نمونه بازمتن سيستم عامل يونيکس است و داراي استاندارد  POSIX  ميباشد .
4-  لينوکس سيستم عاملي ازاد و متن باز است که کد منبع ان در اختيار همگان قرار دارد و همه ميتواندد در کدهاي ان تغيير ايجاد کرده و بنا به نيازشان ان را مورد استفاده قرار دهند
5- از جمله تفاوت هاي ان با ويندوز ميتوان به اين موضوع اشاره کرد که ويندوز تحت حمايت قانون کپي رايت قرار دارد ولي در جهت مقابل شما ميتوانيد به هرتعداد لينوکس را کپي کرده و بين دوستان خود پخش کنيد .
6- لينوکس سرعت قدرت و پايداري بالايي دارد و برخلاف ويندوز به ندرت پيش مي ايد که نياز به بوت مجدد پيدا کند .

بهشت برنامه نويسان

يکي از صفات بارز لينوکس که بارها ان را شنيده ايم اشاره به اين موضوع است که لينوکس بهشت برنامه نويسان است .
برخلاف ويندوز که بايد اکثرا ابزارهاي برنامه نويسي روي انرا به صورت جداگانه اي نصب کرد و يا حتي گاها خريداري کرد لينوکس به همره تمامي ابزار هاي برنامه نويسي مورد نياز ارائه ميشود و فقط بايد ان را نصب کرد و کار برنامه نويسي را شروع کرد .

 نکاتي مهم راجع به مهاجرت از ويندوز به لينوکس

1-اولين نکته اي که براي مهاجرت از ويندوز به لينوکس بايد به ان توجه کنيد بحث مديريت اسناد و مدارک است زيرا در سيستم عامل لينوکس با تمام مزاياي گفته شده خبري از نرم افزار هاي افيس نيست .
2-نکته دومي که در مهاجرت از ويندوز به لينوکس ميتوان به ان اشاره کرد بحث انتقال فايل ها هستند که با استفاده از سرويس هاي اينترنتي ماندد Dropbox  ,  spideroak  و يا حتي bittorrent  مشکل شما را تا حدودي حل کنند .
 و در اخر لينوکس به خوبي ميتواند از بسياري از پرينتر ها و وب کم ها و کيبورد و ماوس ها را شناسايي کرده و به ندرت ممکن است با عدم سازگاري رو برو شويد .( در سايت اوبونتو مجموعه از پرينتر هايي که توسط اين سيستم عامل ساپورت ميشود گرد اوري شده است . )

شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري