يک اسکريپت کد برنامه است که قبل از اجراي آن قبل از پردازش (به عنوان مثال، کامپايل کردن) نياز ندارد. در چارچوب يک مرورگر وب، اسکريپت معمولا به کد برنامه نوشته شده در جاوا اسکريپت است که توسط مرورگر هنگام بارگيري يک صفحه يا در پاسخ به يک رويداد که توسط کاربر اجرا مي شود، اشاره مي کند.

اسکريپت مي تواند صفحات وب را پوياتر کند. براي مثال، بدون بارگذاري مجدد نسخه جديد يک صفحه، ممکن است تغييرات در محتوا آن صفحه را مجاز کند يا محتواي را به آن صفحه اضافه يا ارسال کند. اولين بار خوانده شده DHTML (Dynamic HTML) و AJAX دوم (Asynchronous JavaScript و XML) است.

فراتر از اين، اسکريپت ها به طور فزاينده اجازه مي دهد توسعه دهندگان ايجاد پل بين مرورگر و پلت فرم آن در حال اجرا است، به عنوان مثال، براي ايجاد صفحات وب است که شامل اطلاعات از محيط کاربر، از جمله محل فعلي، جزئيات کتاب آدرس، و غيره.

اين تعاملي اضافي باعث مي شود صفحات وب مانند يک نرم افزار نرم افزار سنتي رفتار کنند. اين صفحات وب اغلب به نام برنامه هاي کاربردي وب ناميده مي شوند و مي توانند به صورت مستقيم در مرورگر به عنوان يک صفحه وب در دسترس باشند يا مي توانند به عنوان ابزارک بسته بندي و توزيع شوند.