ابر رايانه به سادگي هر چيز ديگري را در يک تغيير به يک کلمه بدون کاغذ و بي سيم دنبال مي کند. به عنوان مثال، جمع آوري وجوه از نامه هاي ارسال شده به برنامه هاي کاملا آنلاين مانند Kickstarter يا FirstGiving که در آن بودجه ها بلافاصله منتقل مي شوند، رفته اند. هنگامي که به موسيقي مي آيد، شنوندگان ديگر موسيقي خود را در آي پاد يا هارد ديسک نگه ندارند، آنها از Spotify يا Pandora پخش مي شوند. کاربران در حال حاضر اطلاعات ديگر را از رايانه هاي خود به ابر انتقال مي دهند، زيرا از يک محو شدن به يک روند به يک استاندارد تبديل مي شود.
چيزهايي که در دنياي محاسبات ابري بسيار سريع حرکت مي کنند. در اوايل سال 2006، آمازون اولين ارائه دهنده سرويس محاسباتي ابر بود. در حال حاضر، يک دهه بعد، خرده فروش آنلاين هنوز يک نيروي عظيم در صنعت محاسبات ابري است، اما ديگر نه تنها واحد.
بنا به گزارش 2015 Future of Cloud Computing Wikibon 2015، تحليلگران مي گويند احتمالا اتفاق مي افتد، به عنوان صنعت محاسبات ابري همچنان رشد و تکامل مي يابد.
شرکت هاي فناوري اطلاعات همچنان به خدمات عمومي ابر يا ابر ترکيبي ادامه خواهند داد: طي پنج سال گذشته، شرکت هاي فناوري اطلاعات به افزايش 43.3 درصد در استفاده از ابرهاي عمومي کمک کرده اند. علاوه بر اين، خدمات ابر ترکيبي (که از هر دو ابرهاي عمومي و خصوصي در سراسر سازمانهاي مختلف استفاده مي کنند) رشد 19.2 درصد را نشان مي دهد. با اين حال، استفاده از خدمات خصوصي تقريبا 50 درصد کاهش يافت و هيچ نشانه اي از آن در به دست آوردن قابل توجه در هر زمان به زودي وجود دارد.
ارائه دهندگان ابر محاسباتي بايد محصولاتي را که نوآورانه هستند اما ايمن ارائه دهند: از آنجا که صنعت محاسبات ابري به طور فزاينده اي محبوب شده است، بسياري از شرکت هاي شناخته شده، سرويس هاي بهبود يافته يا کاملا جديد ابر را راه اندازي مي کنند. اخيرا گوگل آمادگي خود را براي تبديل شدن به يک نهاد محترم که خدمات ابري سطح شرکت را ارائه مي دهد، اعلام کرده است.
به منظور رقابت، ارائه دهندگان سرويس هاي مبتني بر ابر بايد ثابت کنند که تکنولوژي آنها در حال حاضر در دسترس ترين ها و در دسترس ترين ها است، اما همچنين همه چيز در يک راه فوق العاده ايمن تحويل داده و ذخيره مي شود. هنگام پاسخ دادن به سوال در تحقيق ويکيببين براي شناسايي نگراني هاي مهم خود، 63 درصد از پاسخ دهندگان گفتند امنيت اولين بار در ليست است.
تکنولوژي ابر از کامپيوتر خارج مي شود: با وجودي که ما بر روي رايانه تمرکز کرديم، تحليلگران فکر مي کنند فناوري ابري به زودي به طور گسترده اي در خارج از جهان محاسبات در نظر گرفته خواهد شد. استفاده از فن آوري در حال حاضر در صنايع ديگر رخ مي دهد، اما هنوز در مقياس نسبتا کوچک است.
به عنوان مثال، برخي از شرکت هاي خودرو سازي از فن آوري ابر براي ارائه و به اشتراک گذاري اطلاعات خودرو و برنامه ها استفاده کرده اند، در حالي که پيشرفت هاي مرتبط با ابر در صنعت گردشگري، مسافران هواپيمايي Lufthansa را قبل از خروج از رسانه ها انتخاب مي کنند و سپس به رسانه ها / پرواز خود را براي يک تجربه سرگرمي شخصي. مسافران گزينه هاي بيشتري براي کنترل زمان استفاده در سفرهاي ديگر دارند.
در مراقبت هاي بهداشتي، تمرينکنندگان با تکيه بر فن آوري ابر براي به اشتراک گذاشتن اسکن CAT و تصاوير MRI با همکاران، صرفه جويي در بيماران از آزمايش هاي غير ضروري و قرار گرفتن در معرض تابش. اين پيشرفت نسبتا ساده اجازه مي دهد تا پزشک و بيمار از نظرات مختلف پزشکي درباره شرايط خاص بهره مند شود. اين داده ها ممکن است در رديابي نسبت درمان و موفقيت به استانداردهاي جديد و صرفه جويي در وقت، پول و زندگي کمک کند.
مشتريان ترجيح مي دهند خدمات مستقيم مبتني بر ابر را از ارائه دهندگان خريداري کنند: تا همين اواخر، افراد يا شرکت هايي که مايل به استفاده از گزينه هاي رايانش ابري بودند، معمولا از فروشندگان خارجي آنها را خريداري مي کردند، نه به طور مستقيم به ارائه دهندگان. با اين حال، روند نشان مي دهد اولويت رو به افزايش براي معاملات مستقيم و شفاف بين ارائه دهندگان خدمات و مشتريان خود.
کاهش نفوذ از اشخاص ثالث به مشتريان دسترسي آسان به اطلاعات در مورد قيمت گذاري را در حالي که همزمان اجازه مي دهد ارائه دهندگان دسترسي به بازخورد در مورد چگونگي مشتريان خود را از محصولات مربوطه خود استفاده کنيد.
فناوري با قدرت در حال حرکت
در حال حاضر شما يک کلي کلي از نحوه کارکرد ابر محاسبات داريد، چرا که اين يک نوع سرويس مطلوب و آينده اي است که ممکن است براي اين فناوري داشته باشد. گام بعدي به دست آوردن درک فني بيشتر از ارائه دهندگان خاص مانند AWS، مايکروسافت لاورو يا Google Cloud Platform است. ابر آکادمي منابع زيادي را براي سفر ابري سودآور ارائه مي دهد. دوره هاي ويدئويي آنها تمرکز بر موضوعات عملي است که دانش آموزان را سريعا حرکت مي دهند. آنها داراي پايدار قابل ملاحظه اي از متخصصان با تجربه IT هستند که مربيان را تبديل کرده اند و دانش خود را به سختي به دست آورده اند.
سخنراني هاي ويدئويي را با آزمون ها تقويت کنيد و سپس مهارت ها و اعتماد به نفس را با آزمايشگاه هاي دست ساز ايجاد کنيد. براي اکثر موارد، ساده ترين روش سريع يادگيري يک موضوع، پيگيري يک مسير يادگيري آکادمي Cloud است. اين دانش آموزان را در کنار يک مسير تعريف شده به سمت هدف قابل دستيابي مي کشاند.
همه را به صورت رايگان امتحان کنيد. آنها يک اشتراک آزمايشي 7 روزه ارائه مي دهند که تمام منابع را باز مي کند.
مسلحانه با دانش جديد خود، اکنون ممکن است احساس راحتي بيشتري داشته باشيد تا استدلال قوي را مطرح کنيد