4 تکنيک جهت جلوگيري از بروز اشتباه در طراحي سايت


طراحي سايت و راه اندازي آن کاري هيجان انگيز و در عين حال پر استرس و همچنين بسيار سود آور است. شما با طراحي سايت کيفيت و قابليت هاي بالاي کارتان را به کاربران نشان مي دهيد اين  بحث خيلي مهمي است.
 ولي گاهي اوقات اين اتفاق نمي افتد و مشکلات طراحي و کارآيي سايت بعد از تحويل سايت به مشتري مشخص مي شود که اين اتفاق خوبي نيست و بهتر است تا حد امکان از آن جلوگيري کنيد. اين موضوع  تا حدي بستگي به مشتري دارد که چطور از سايتي که ميخواهد توضيحي کامل به طراح دهد.

در اين مقاله بهپردازان به شما مي گويد  که چگونه در زمان کمتر و سريعتر اشتباهات طراحي سايت را قبل از تحويل به مشتري متوجه شده و رفع کنيد.

داشتن چک ليست


چک ليست طراح سايت و برنامه نويس اولين و آخرين خطوط دفاعي در مقابل خطاهاي طراحي سايت است. با اين حال حتي بهترين طراحان و برنامه نويسان هم دچار اشتباه شده وممکن است برخي موارد را فراموش کنند. بهترين راه براي جلوگيري از اين مسئله داشتن چک ليست براي هر وب سايت مي باشد. اين چک ليست مي تواند حاوي مواردي باشد که بايد بعد از طراحي و قبل از تحويل چک شوند. مثل سالم بودن لينک ها، درست کار کردن فرم تماس يا خريد، مسائل هاستينگ و موارد ديگرکه در اين چک ليست ميتوانيد خيلي از کاراهايتان را با برنامه ريزي پيش ببريد.

 نمايش سايت به افراد معمولي


مي توانيد سايت را به افراد مختلف که در زمينه طراحي سايت تخصصي ندارند و کاربر معمولي هستند نمايش دهيد و بخواهيد که با سايت کار کنند تا کارآيي سايت را بررسي کنيد هم از نظر عملياتي و هم از نظر تجربه کاربري که بسيار مهم مي باشد.

نمايش سايت به افراد متخصص


در پروژه هاي کوچک اين کار ممکن است زياد مقرون به صرفه نباشد زيرا بايد به اين افراد متخصص جهت بررسي سايتتان هزينه اي پرداخت کنيد. ولي اگر پروژه طراحي سايتتان بزرگ و مهم است مي توانيد با کمي هزينه بيشتر از افراد متخصص و خبره در اين زمينه براي بررسي سايت طراحي شده کمک بگيريد.
همچنين اگر متن زيادي در وب سايت وجود دارد حتماً از يک نفر بخواهيد که متن ها را از نظر غلط املايي و نگارشي چک کند.

 چک کردن کد و تأييد اعتبار 


سرويس هاي بسياري وجود دارند که از طريق آن ها ميتوانيد کد سايت را چک کرده و از خطاهاي احتمالي در HTML، CSS و يا جاوا اسکريپت مطلع شد. نحوه انجام اين کار به نوع ويرايشگري که استفاده ميکنيد بستگي دارد مثل Sublime Text، Atom، Bracketsکه هر کدام تعدادي پلاگين براي اين کار دارند.
همچنين بايد کد HTML و CSS خود را در سرويس هاي تأييد اعتبار وارد کرده و چک کنيد. اين سرويس ها تمام باگ ها و خطاها را نشان نمي دهند ولي باگ هاي اصلي و مهم را مشخص ميکنند.


شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري