جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : فرمت هاي گرافيکي در طراحي سايت :

شرح :

فرمت هاي گرافيکي در طراحي سايت


يکي ديگر از عناصر مهم و اصولي در طراحي سايت ، فرمت هاي گرافيکي به کار رفته در آن است. در هنگام طراحي سايت بايد در انتخات نوع فرمت هاي گرافيکي بسيار دقت نماييد و فرمت هايي را انتخاب کنيد که تقريبا با تمام مرورگرها سازگار باشد. براي اينکه بتوانيد انتخابي صحيح داشته باشيد، بايد ابتدا با اين فرمت ها و انواع آنها آشنايي داشته باشيد.

آشنايي با فرمت هاي گرافيکي در طراحي سايت


در اين بخش از آموزش طراحي سايت قصد داريم شما را با اين فرمت ها آشنا نماييم. فرمت هاي گرافيکي در طراحي سايت داراي ويژگي هايي نظير شفافيت، interlacing، پروگرسيو، فشرده سازي و انيميشن است. بنابراين به اين ويژگي ها نيز در انتخاب فرمت گرافيکي مناسب در طراحي سايت توجه نماييد.
 برخي از فرمت هاي گرافيکي رايج که استفاده از آنها در طراحي سايت متداول است، عبارتند از GIF، JPEG و PNG.

 فرمت GIF


 نمونه اي از قديمي تري اشکال گرافيکي است که از آن در طراحي سايت استفاده مي شود. استفاده از اين فرمت در طراحي سايت داراي مزايايي نظير پشتيباني از بيشترين فرمت گرافيکي ، نمايش بهتر دياگرامهاي تصويري و پشتيباني از Transparency است.

 فرمت JPEG 


داراي کيفيت تصوير بسيار بالايي است. بنابراين هنگامي که کيفيت تصاوير در طراحي سايت از اهميت بالايي برخوردار است، از اين فرمت گرافيکي استفاده مي شود. اين فرمت به موجب قدرت فشرده سازي بالايي که دارد ، سرعت بارگذاري را افزايش مي دهد.

 فرمت PNG


 فرمت PNG  را مي توان جايگزين مناسبي براي انواع فرمت هاي GIF در طراحي سايت دانست. دياگرام هاي توصيفي در اين فرمت نسبت به JPEG به صورت بهتري نمايش داده مي شوند و همچنين مي توان از متون توصيفي در اين فرمت استفاده کرد. اين فرمت بر محدوديت رنگ که در فرمت GIF وجود داشت، غلبه مي کند. به طور معمول در طراحي سايت براي تصاوير پس زمينه، فريم ها و همچنين باکسها که نياز به فايل هايي با حجم کمتر دارند از فرمت GIF استفاده مي کنند، و عکسها و تصاوير در طراحي سايت معمولا داراي فرمت JPEG هستند.

تصاوير گرافيکي وکتور


تصاوير وب اکثرا به صورت شطرنجي يا به صورت bitmap هستند که به صورت پيکسلي نمايش داده مي شوند.اما تصاوير وکتور نيز بايد به يکي از فرمت هاي GIF, JPEG يا PNG تبديل شوند تا براي مرورگرها قابل درک باشند. تصاوير وکتور توسط برنامه هايي  مانند Adobe Illustrator و يا موارد ديگر که بسته به انتخاب طراح با نرم افزارهاي متفاوتي طراحي ميشوند. 


شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري