جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : طراحي سايت روان :

شرح :

نوعي از طبقه بندي طراحي سايت به صورت طراحي سايت روان و طراحي سايت ثابت است. در اين بخش از آموزش طراحي سايت قصد داريم شما را به طراحي سايت روان و مزاياي اين نوع طراحي سايت آشنا کنيم.

طراحي سايت روان چگونه است؟


طراحي سايت روان يا Liquid Website Design نوعي طراحي سايت است که در آن به تفاوت هايي که ممکن است در سيستم هاي کاربران وجود داشته باشد توجه ويژه اي شده است. برخي از اين تفاوت ها عبارتند از تفاوت در رزولوشن صفحه و ميزان وضوح، نوع مرورگر مورد استفاده کاربران (فايرفاکس، کروم و غيره) ، نوار ابزارهاي نصب شده ر روي مرورگر مانند تولبار الکسا، نوع سيستم عامل کاربران و از اين قبيل که توجه به آنها موجب افزايش رضايت کاربر خواهد شد.

طراحي سايت روان با توجه به اين تفاوت ها به گونه اي است که در تمام مروگرها به يک شکل نمايش داده مي شود و امکان دسترسي به محتواي هميشه امکان پذير است.

مزاياي طراحي سايت روان:


از مزاياي اين نوع طراحي سايت مي توان به مواردي همچون کارايي بهتر ، تناسب فضاي بينبخش هاي مختلف در طراحي سايت که موجب نمايش يکسان سايت در هر شرايط، نمايش تمام محتواي صفحه وب سايت در هر شرايطي و عدم ايجاد اسکرول افقي اشاره کرد.
طراحي سايت روان مي تواند کار سخت و مشکلي باشد اما در مقابل آن تاثير بسزايي نيز کارايي سايت دارد.

معايب سايت هاي روان:


طراحي سايت روان، علاوه بر مزايا دراي معايبي نيز است که برخي از آنها عبارتند از: کاهش کنترل طرح سايت بر روي نمايش محتوا در برخي از شرايط فايل هايي نظير ويدئو و غيره که داراي ابعاد مشخصي هستند نمي توانند با شرايط تغيير ابعاد صفحه خود را تطبيق دهند. برخي از انواع مانيتورها داراي سايز بسيار بزرگ هستند. در اين شرايط فاصله بين عناصر بسيار زياد مي شود که در واقع موجب ايجاد فضاي خالي و کم محتوا نشان دادن وب سايت شما مي شود.
بهترين راه براي طراحي سايت به صورت ايده آل و مناسب، ترکيب دو نوع طراحي سايت روان و ثابت به صورت اصولي است. بنابراين توصيه مي شود شما نيز از اين تکنيک در طراحي سايت خود استفاده کنيد تا معايب هر دو طراحي سايت را به حداقل رسانده و بهترين بهره وري را از آن داشته باشيد.

شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت بهپردازان: