عناصر طراحي سايت:

براي طراحي سايت نياز به ترکيبي از عناصر و فعاليت هاي مختلف داريم. مهم ترين فاکتورهاي مورد استفاده در طراحي سايت عبارتند از طرح، رنگ، گرافيک، فونت و محتواي سايت.
در اين بخش قصد داريم توضيحاتي در مورد عناصر کليدي مورد نياز براي طراحي سايت ارائه دهيم. با ما همراه باشيد.

عناصر کليدي در طراحي سايت:


طرح (Layout):


منظور از طرح در طراحي سايت، روش سازماندهي و چيدمان گرافيک، آگهي ها و متن در سايت است. در دنياي طراحي سايت و به طور کلي وب سايت يکي از اهداف کليدي، کمک به پيدا کردن اطلاعات مورد نياز کاربران در يک نگاه است. اين هدف تنها با حفظ تعادل، ثبات و يکپارچگي طرح امکان پذير است.

رنگ:


انتخاب رنگ در طراحي سايت ، بستگي به هدف و سليقه مشتري دارد؛ که ممکن شامل طراحي سياه و سفيد ساده و يا طرحي با تلفيق چند رنگ باشد. انتخاب رنگ در طراحي سايت انتقال دهنده شخصيت يک فرد و يا الهام گرفته از برند يک سازمان است. براي استفاده و به کارگيري رنگ ها از رنگ هاي سازگار با سايت (web-safe colours) استفاده کنيد.

عناصر طراحي سايت گرافيک:


گرافيک مي تواند شامل لوگو، عکس برداري، کليپ آرت ها و يا آيکون ها باشد که همگي براي ارتقا طراحي سايت استفاده مي شوند.به منظور کاربرپسند بودن، اين فاکتورها بايد به درستي جاي گذاري شوند. بايد بر روي محتوا و رنگ صفحه کار شود اما بايد توجه داشت که گرافيک خيلي پر حجم نباشد که موجب کاهش سرعت بارگذاري صفحه شود.

فونت ها:


استفاده از فونت هاي مختلف مي تواند باعث ارتقا طراحي سايت شود. اکثر مرورگرهاي وب تنها قادر به خواندن تعداد مشخصي از فونت ها هستند که به آنها فونت هاي سازگار با وب (web-safe fonts) مي گويند. بنابراين طراحان سايت از اين فونت ها در طراحي سايت استفاده مي کنند.

محتوا:


محتوا و گرافيک ميتوانند با هم در راستاي ارتقا پيام سايت به صورت بصري و متن فعاليت کنند. نوشتن متن به منظور جلوگيري از گيج شدن خواننده و براي ارائه اطلاعات مورد نياز کاربران جهت ماندن آنها در سايت، هميشه بايد مرتبط و مفيد باشد. علاوه بر اين محتوا بايد به گونه اي باشد که براي سئو و بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو مفيد باشد و ترکيبي از کلمات کليدي مرتبط باشد.


سادگي در طراحي سايت:

در طراحي سايت بايد سادگي و يک پارچگي سايت ها رعايت شود. طراحي سايت نبايد به گونه اي باشد تا کاربر هنگام مواجهه با آن گمراه و سردرگم شود. بسياري از سايت هاي معتبر دنيا مثل سايت گوگل و يا سايت شرکت اپل نيز اين سادگي را در طراحي هاي خود رعايت کرده اند.
شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت بهپردازان: