جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : Flexbox در طراحي سايت :

شرح :

Flexbox در طراحي سايت چيست؟Flexboxيا همان Flexible Box Layout Model, به مجموعه اي از قوانين CSS گفته ميشود که ميتواند طراحي و چيدمان را براي حالتهاي Responsive بسيار راحتتر نمايد.
Flexbox يکي از اولين تکنيک هاي css ميباشد که در دنياي مدرن وب امروزه مورد استفاده قرار ميگيرد. اين کاملا منصفانه و درست است که بگوييم تا قبل از معرفي شدن flexbox هيچ تکنيک مطمئن و معتبري براي پياده سازي وب سايت هاي ريسپانسيو وجود نداشته است.
بسياري از روشهاي هک در CSS براي اين چنين کارهايي وجود داشته است مانند display: inline-block و مانند اينها. اما همه اينها در وب سايت هاي ريسپانسيو مشکلاتي را هم داشته اند. به همين دليل ميباشد که بسياري از وب سايت ها هنوز هم از زبان جاوا اسکريپت براي ريسپانسيو نمودن استفاده مينمايند که امروزه امري بيهوده به نظر ميرسد.
 

Flexbox براي چه طراحي هايي مناسب ميباشد؟

Flexbox توسط سازمان W3C ارائه شد و در نگاه اول براي طراحي آبجکت ها در داخل صفحه مورد استفاده قرار ميگيرد مانند طراحي بخش منوها در يک صفحه و نه کل صفحه.
دليل اينکه از flexbox براي طراحي کل صفحه استفاده نمي نمايند اين است که flexbox همراه و در کنار زبان css  ميباشد که معمولا با نام تخصصي Grid Layout Module در بين طراحان نيز شناخته ميشود. Grid layout براي طراحي کل ساختار يک صفحه وب سايت هم ميتواند مورد استفاده قرار بگيرد. اما متاسفانه بسياري از محدوديتها ميتواند در آن وجود داشته باشد. حتي آخرين ورژن از مرورگر گوگل کروم هم ميتواند با آن مشکل داشته باشد.

مزاياي Flexbox

دادن استايل به شکل گروهي به اجزا قرار گرفته در يک Flexbox
آسان تر شدن کار با responsive سايت
چيدمان و قرار دادن عناصر در يک Flexbox
تنظيم آبجکت ها و لايه اي سايت خودشرکت طراحي سايت بهپردازان داراي خدمات ارائه دامنه و هاست  آماده همکاري با شما مي باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري