كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : مفهوم Flexbox :

شرح : Flexbox يا همان Flexible Box Layout Model, به مجموعه اي از قوانين CSS گفته ميشود که ميتواند طراحي و چيدمان را براي حالتهاي Responsive بسيار راحتتر نمايد.
Flexbox يکي از اولين تکنيک هاي css ميباشد که در دنياي مدرن وب امروزه مورد استفاده قرار ميگيرد. اين کاملا منصفانه و درست است که بگوييم تا قبل از معرفي شدن flexbox هيچ تکنيک مطمئن و معتبري براي پياده سازي وب سايت هاي ريسپانسيو وجود نداشته است.
بسياري از روشهاي هک در CSS براي اين چنين کارهايي وجود داشته است مانند display: inline-block و مانند اينها. اما همه اينها در وب سايت هاي ريسپانسيو مشکلاتي را هم داشته اند. به همين دليل ميباشد که بسياري از وب سايت ها هنوز هم از زبان جاوا اسکريپت براي ريسپانسيو نمودن استفاده مينمايند که امروزه امري بيهوده به نظر ميرسد.
 
Flexbox براي چه طراحي هايي مناسب ميباشد؟
Flexbox توسط سازمان W3C ارائه شد و در نگاه اول براي طراحي آبجکتها در داخل صفحه مورد استفاده قرار ميگيرد مانند طراحي بخش منوها در يک صفحه و نه کل صفحه.
دليل اينکه از flexbox براي طراحي کل صفحه استفاده نمي نمايند اين است که flexbox همراه و در کنار زبان css  ميباشد که معمولا با نام تخصصي Grid Layout Module در بين طراحان نيز شناخته ميشود. Grid layout براي طراحي کل ساختار يک صفحه وب سايت هم ميتواند مورد استفاده قرار بگيرد. اما متاسفانه بسياري از محدوديتها ميتواند در آن وجود داشته باشد. حتي آخرين ورژن از مرورگر گوگل کروم هم ميتواند با آن مشکل داشته باشد.