جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : کاربرد ActiveX چيست :

شرح : اکتيو ايکس در واقع يک تکنولوژي انقلابي در تحولات نرم افزاري حساب شده و با عرضه اين تکنولوژي از سوي مايکروسافت ، در واقع تعريفي تازه در زمينه برنامه نويسي ارائه شد که منجر به افزايش سرعت و کارايي در مباحث توسعه نرم افزاري شد.

به واسطه اين تکنولوژي ، درنورديدن بسياري محدوديتها راحت تر از قبل شد و در واقع اين تکنولوژي منجر به تعريف ساختاري کاملاً متفاوت و کارآمد در زمينه برنامه نويسي شده است.

هدف از ارائه اين تکنولوژي آماده سازي يک بستر و الگوي ارتباطي استاندارد جهت برقراي ارتباط بين نرم افزارهاي مختلف مي باشد.

به طور خلاصه ، اکتيو ايکس ها مجموعه اي از کدها و کنترلهاي از پيش نوشته / طراحي شده مي باشند که امکاناتي را در اختيار برنامه نويسان توسعه دهنده قرار مي دهند که به واسطه آنها قادر به انجام فعاليتهايي در محيطهاي توسعه مي باشند ( فرضاً در داخل اکسس و يا VB به عنوان محيطهاي توسعه ) اين محيط توسعه به صورت استاندارد و با توجه به امکانات داخلي قادر به انجام آن کارها نيست و يا اينکه انجام آن کارها به واسطه امکانات داخلي ، بسيار زمان بر و طاقت فرساست و برنامه نويس در صورت عدم استفاده از اکتيو ايکس ، بايد زمان و انرژي زيادي را در جهت انجام صرف کند.

اکتيو ايکس ها مشتمل بر دو نوع اصلي ميباشند , ActiveX Dll و ActiveX COM

اين دو گونه ، جدا از اينکه مرزهاي مشترک زيادي با هم دارند ولي در حالت کلي اختلافي که به وضوح نمايان هست در اين نکته ديده ميشود که ActiveX COM داراي يک رابط کاربري ديداري مي باشد و ليکن در ActiveX Dll اين طور نيست ,