جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : منظور از طراحي Responsive چيست :

شرح :

طراحي سايت responsive چيست؟حتما تابحال با اين موضوع روبرو شده ايد که وقتي با موبايل يا تبلت خود در حال وبگردي هستيد با صفحاتي مواجه شويد که از لحاظ سايز و اندازه با موبايل يا تبلت شما همخواني نداشته باشند و براي ديدن مطلب يا لينک مورد نظر مادام عمليات zoom in و  zoom out کنيد.اين وبلاگ ها از تکنولوژي  ريسپانسيو بهره نمي برد.
با تکنولوژي طراحي ريسپانسيو يا واکنش گرا ” Responsive design ”  اين مشکلات برطرف ميشود.
طراحي ريسپانسيو به اين شکل عمل مي نمايد که سايت را براي ابعاد  مختلف و متعارف گوشي هاي همراه و تبلت ها هماهنگ مي کند و شما با تغيير سايز صفحه شاهد خواهيد بود که فونت ها و لينک ها کاملا در سايز مناسب خودشان قرار دارند  و شما به راحتي آنها را مي بينيد و ديگر هيچ zoom in و  zoom out در کار نيست.

تست responsive

براي تست رسپانسيو بودن سايت مي توانيد مرورگر خود را ازحالت maximize   خارج کنيد و با موس خود صفحه مرورگر را کوچک و بزرگ کنيد ، مي بينيد که سايز صفحه تغيير مي کند اما نوشته ها و لينک ها همچنان خوانا هستند و نيازي به zoom in و يا  zoom out  و اسکرول ندارند ، اين کار را هم در صفحه اصلي و هم در صفحات داخلي تست کنيد.

responvie  بودن سايت لازم است؟

در حال حاضر با پيشرفت روزافزون تکنولوژي و صنعت ساخت تلفن هاي همراه هوشمند و تبلت ها درصدي از وبگرديها به وسيله تلفن همراه و تبلت صورت مي پذيرد و با افزايش اين کاربران مديران وبلاگ بايد بفکر باشند.
زيرا اگر وب سايتي ريسپانسيو نباشد به مرور بازديد کنندگان آنها سهولت وبگردي آسان را در website شما از دست خواهند داد و اين امر موجود کاهش بازديد و از دست دادن مخاطبانتان گردد پس بهتر است هرچه سريعتر وبسايت هاي خود را به سمت طراحي ريسپانسو ببريد و يا اگر مي خواهيد وبسايت جديدي راه اندازي کنيد از اين تکنولوژي در آن بهره ببريد.

طراحي responsive چه تاثيري بر سئو دارد؟

با اين کار ديگر نيازي نيازي به کپي کردن مطالب سايت براي نسخه موبايل نيست و موتورهاي جستجو نيز براحتي ميتوانند مطالب را پيدا کنند.

طراحي سايت باتوجه به آينده

با توجه بي اينکه ما نميدانيم درآينده چه سايزي براي تصوير و صفحات ايجاد مي شود پس سايت ما بايد از هر دستگاهي قابل ديدن باشد و فقط مخصوص به به يک صفحه يا موبايل نباشد و براي دستگاه هاي آينده نيز بايد استاندارد باشد.