كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : منظور از لینک های nofollow و dowfollow چیست :

شرح : در اين بخش از دانستني هاي طراحي سايت مي خواهيم لينک هاي Dofollow و Nofollow را براي شما توضيح دهيم که چه کاربردي دارند و چگونه مي توان از آن ها استفاده کرد .
با توجه به اين نکته که کسب رتبه بهتر در موتورهاي جستجو و بهينه سازي سايت و همچنين لينک ورودي از سايت هاي ديگر از عوامل مهم است بايد توجه داشته باشيم که لينک ورودي چگونه بايد باشد و تا چه حد بايد از لينک هاي ورودي استفاده کنيم؟

لينک هاي nofollow و dofollow

استفاده از لينک Nofollow به موتورهاي جستجوگر دستور مي دهد که اين لينک را دنبال نکنند با استفاده از اين کار لينکي که از سايت ديگري به سايت ما داده مي شود مورد تاييد ما نيست به عبارتي وقتي يک لينک را nofollow مي‌کنيم يعني به موتور جستجو مي‌گوييم که اين لينک را دنبال نکند و در واقع آن را معرفي مي‌کنيم ولي آن را تأييد نمي‌کنيم ، پس از اعتبار خودمان کم نمي‌شود . لازم به ذکر است که در الگوريتم جديد گوگل لينک دادن از سايت هايي که موضوع مرتبطي با هم  ندارند باعث کاهش امتياز در گوگل مي شود .

مثال زير دستور کلي لينک Nofollow را نشان مي دهد.

<a href="http://sitedesign-co.com" rel="nofollow">Nofollow Link</a>

همچنين اگر بخواهيد کل لينک هاي يک سايت را nofollow کنيم مي توانيد از دستور زير استفاده کنيد.براي اين کار لازم نيس تک تک لينک هاي سايتتان را nofollow کنيد و کافي ست کد متا را در قسمت head سايت وارد کنيد.

<meta name="robots" content="nofollow">

همچنين لينکهاي dofollow به لينکهايي گفته ميشود که موتورهاي جستجو هنگام برخورد به آنها به دنبال کردن لينک موردنظر ميپردازند . متخصصان سئو توصيه ميکنند تعداد کمي‌ از اينگونه لينکها بايستي در سايتها قرار گيرند چون با افزايش تعداد اين لينکها درجه و رتبه ي سئوي سايت کاهش پيدا ميکند . اما در مقابل لينکهاي nofollow قرار دارند که موتورهاي جستجو چندان توجهي به آنها ندارند. البته به عقيده ي بعضي از وبمسترها اين لينکها کاملا بي اهميت نيستند و برخي معتقدند که الگورتيم جديد گوگل به آن ها اهميت مي دهد