کلمه سئو SEO برگرفته از Search Engine Optimization به معناي بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو است و شامل تکنيک‌هايي مي باشد که باعث مي شود به افرادي که به دنبال محصول يا خدمات شما از طريق موتورهاي جستجو مانند بينگ و ياهو و گوگل هستند نمايش داده شويد. قرار گرفتن نام سايت شما در رتبه‌هاي بالا در صفحات نتايج موتور‌هاي جستجو (SERPs) بسيار مفيد است ، در واقع اين يک تبليغ رايگان در بهترين فضاي تبليغاتي جهان مي باشد. اين فرآيند باعث مي شود ترافيک رايگان و طبيعي از سمت موتورهاي جستجو مانند گوگل به سمت سايت شما فرستاده شود.
با توجه به اينکه اين ترافيک از طريق جستجوي کلمات کليدي مرتبط با کسب و کار شما بدست آمده است ، امکان جذب و تبديل بازديدکنندگان به مشتري بسيار بالاست.

هدف سئو سايت چيست و چرا سئو مهم است ؟

در بازار رقابتي امروز سئو مهم‌تر از هميشه است. ميليون‌ها کاربر از موتورهاي جستجو براي حل مشکلات و پيدا کردن پاسخ سوالات خود استفاده مي کنند. بنابراين به وضوح روشن است اگر صاحب يک وبلاگ ، سايت يا فروشگاه اينترنتي باشيد سئو مي‌تواند باعث رشد و رسيدن به اهداف کسب و کارتان شود.

بهينه سازي سايت مهم است چون :

اکثر کاربران يکي از پنج پيشنهاد بالاتر را در صفحه نتايج جستجو انتخاب مي‌کنند و هرچه در اين رتبه‌بندي بالاتر باشيد در نتيجه بازديدکننده و مشتري بيشتري را خواهيد داشت.
سئو فقط در مورد موتورهاي جستجو نيست و پياده سازي يک استراتژي خوب در اين رابطه باعث بهبود تجربه کاربري و کاربردپذيري وب سايت مي شود.
سئو همچنين باعث تبليغ سايت در شبکه‌هاي اجتماعي مي شود. در واقع افرادي که سايت شما را از طريق موتورهاي جستجو کشف مي کنند به احتمال زياد آن را در فيس بوک، توييتر، گوگل پلاس و ديگر شبکه‌هاي اجتماعي با دوستان خود به اشتراک مي گذارند.