جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : مفهوم SSL در طراحي سايت :

شرح :

مفهوم SSL در طراحي سايت


SSL يا Secure Socket Layer راهي جهت برقراري ارتباطات ايمن ميان يک سرويس دهنده و يک سرويس گيرنده مي باشد که توسط شرکت Netscape ارايه شده است. در واقع SSL پروتکلي است که پايين تر از لايه کاربرد (لايه چهارم از مدل TCP/IP) و بالاتر از لايه انتقال (لايه سوم از مدل TCP/IP) کار مي کند. مزيت استفاده از اين پروتکل، بهره گيري از موارد امنيتي تعبيه شده آن براي امن کردن پروتکل هاي غيرامن لايه کاربردي نظير HTTP، LDAP، IMAP و... مي باشد که براساس آن الگوريتم هاي رمزنگاري بر روي داده هاي خام (plain text) که قرار است از يک کانال ارتباطي غيرامن مثل اينترنت عبور کنند، اعمال مي شود و محرمانه ماندن داده ها را در طول کانال انتقال تضمين مي کند.

شرکت داراي صلاحيت صدور SSL


به بيان ديگر شرکتي که صلاحيت صدور و اعطاي گواهي هاي ديجيتال SSL را دارا مي باشد براي هر کدام از دو طرفي که قرار است ارتباطات ميان شبکه اي امن داشته باشند، گواهي هاي مخصوص سرويس دهنده و سرويس گيرنده را صادر کرده و با مکانيزم هاي احراز هويت خاص خود، هويت هر کدام از طرفين را براي طرف مقابل تاييد مي کند، البته غير از اين کار مي بايست تضمين کند که اگر اطلاعات حين انتقال مورد سرقت قرار گرفت، براي رباينده قابل درک و استفاده نباشد که اين کار را با کمک الگوريتم هاي رمزنگاري و کليدهاي رمزنگاري نامتقارن و متقارن انجام مي دهد.


تعريف گواهي SSL


اطلاعات زيادي از طريق سايت ها رد و بدل مي شود که ممکن است محرمانه يا غير محرمانه باشد. متوني مانند مقاله، اخبار يا نوشته هاي يک وبلاگ اهمييت چنداني ندارند. اما اطلاعاتي مانند ايميل ها، شماره حساب هاي بانکي و رمز عبور و... نبايد دست هر کسي بيفتد. استفاده از پروتکل(SSL)  Secure Sockets Layer يکي از روش ها متداول رمز نگاري براي امن کردن ارتباط ميان کلاينت و سرور است. استفاده از SSL را از چند طريق در سايت مي توان متوجه شد:
تبديل http به https در URL
يک علامت قفل بسته در گوشه نوار آدرس ظاهر مي شود.
نوار آدرس يا بخشي از آن سبز رنگ مي شود.

ملزومات يک ارتباط مبتني بر پروتکل امنيتي SSL عبارتند از :


براي داشتن ارتباطات امن مبتني بر SSL عموما به دو نوع گواهي ديجيتال SSL يکي براي سرويس دهنده و ديگري براي سرويس گيرنده و يک مرکز صدور و اعطاي گواهينامه ديجيتال يا CA نياز مي باشد. وظيفه CA اين است که هويت طرفين ارتباط، نشاني ها، حساب هاي بانکي و تاريخ انقضاي گواهينامه را بداند و براساس آن ها هويت ها را تعيين نمايد.


شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري