جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : Feed در طراحي سايت :

شرح :

Feed در طراحي سايت 


شما با استفاده از Feed ميتوانيد محتويات يک وب سايت يا وبلاگ را به صورت قالب سفيد مشاهده نماييد. در واقع در اين حالت شما هيچ يک از تصاوير ظاهري در قالب را مشاهده نمي کنيد و اين کار باعث ميشود تا صفحات سايت مورد نظر را با سرعت بيشتري مشاهده نماييد. اما استفاده از فيد يک ويژگي مهم ديگر هم دارد و آن اين است که شما ميتوانيد از يک فيد ريدر Feed Reader استفاده کنيد. اما اين مسئله چه امتيازي براي شما دارد؟

فرض کنيد شما به اطلاعات وب سايت يا وبلاگي علاقمند هستيد و ميخواهيد در جريان آخرين اخبار و صفحات و مطالب جديد در آن وب سايت قرار بگيريد. خوب راه ساده اين است که در فاصله زماني هاي مشخصي به وب سايت سر بزنيد و ببينيد که آيا مطلب جديدي به وب سايت اضافه شده يا خير. اما راه حل ساده تر استفاده از يک Feed Reader است. با اين امکان در واقع ريدر شما مرتب وب سايت مورد نظر را چک ميکند و بلافاصله بعد از قرارگيري مطلب جديد بر روي وب سايت مورد نظر شما را مطلع ميکند. با اين کار در وقت شما صرفه جويي شده و سريع در جريان مطالب جديد قرار خواهيد گرفت.


معرفي تعدادي فيد ريدر

فيد ريدرها  انواع مختلفي دارد مي تواند يک سايت،اپليکيشن، يا خود مرورگر باشد:

Google reader: به صورت کامل در تيتر بعد توضيح داده شده
Bloglines:اين يک سايت محبوب براي ارسال،ايجاد و ويرايش فيد ها مي باشد
NewsGator:يک نرم افزار براي دسکتاپ شما(windows،mac،iphone)
Thunderbird:يک نرم افزار با کاربرد هاي متفاوت 
Firefox:مرورگر فاير فاکس کار شما را راحت مي کند و خود اين قابلييت را دارد

Google Feed Reader


اين روزها ريدرهاي مختلفي در اينترنت در دسترس قرار دارند اما يکي از بهترين ريدرهاي فعلي Google Feed Reader است. اين فيد ريدر بسيار روان و بدون باگ کار ميکند و در عين حال امکانات مناسبي براي طبقه بندي و يا اشتراک گذاري فيدها نيز براي شما فراهم ميکند. براي استفاده از گوگل فيد ريدر حتما بايستي در گوگل يا در واقع همان جي ميل حساب کاربري داشته باشيد. پس از عضويت در گوگل و فيد ريدر بايستي به دنبال اضافه کردن فيد باشيد.


Feed در وب سايت هاي امروزي


در بسياري از وب سايت هاي امروزي علامت Feed در گوشه اي از وب سايت به چشم ميخورد. ممکن است به جاي عبارت Feed به عبارت Atom يا RSS برخورد کنيد. در واقع وب سايت ها از طريق اين آيکون ها لينک Feed وب سايت خود را در اختيار شما قرار ميدهند. کافي است در ريدر خود و بخش Add Subcription آدرس فيد وب سايت مورد نظر را وارد نماييد. با اين کار شما مشترک RSS Feed وب سايت مورد نظر شده ايد. حال اگر آدرس فيد وب سايت مورد نظر درست باشد بعد از چند ثانيه شما تيترهاي عناوين جديد وب سايت مورد نظر را در فيد ريدر خود مشاهده خواهيد کرد و با کليک بر روي هر يک از آنها ميتوانيد متن کامل خبر جديد را بخوانيد.


شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري