جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : طراحي سايت Responsive چيست :

شرح :

طراحي سايت Responsive چيست


حتما تابحال با اين موضوع روبرو شده ايد که وقتي با موبايل يا تبلت خود در حال وبگردي هستيد،با صفحاتي مواجه شويد که از لحاظ سايز و اندازه با موبايل يا تبلت شما همخواني نداشته باشند و براي ديدن مطلب يا لينک مورد نظر مادام عمليات zoom in و  zoom out کنيد.اين وبلاگ ها از تکنولوژي  ريسپانسيو بهره نمي برد.با تکنولوژي طراحي ريسپانسيو يا واکنش گرا ” Responsive design ”  اين مشکل برطرف ميشود.

Responsive design


طراحي ريسپانسيو به اين شکل عمل مي نمايد که سايت را براي ابعاد  مختلف و متعارف گوشي هاي همراه و تبلت ها هماهنگ مي کند و شما با تغيير سايز صفحه شاهد خواهيد بود که فونت ها و لينک ها کاملا در سايز مناسب خودشان قرار داشته و شما به راحتي آنها را مي بينيد و ديگر هيچ zoom in و  zoom out ي نياز نيست.
براي تست رسپانسيو بودن سايت مي توانيد مرورگر خود را ازحالت maximize  خارج کنيد و با موس خود صفحه مرورگر را کوچک و بزرگ کنيد ، مي بينيد که سايز صفحه تغيير مي کند اما نوشته ها و لينک ها همچنان خوانا هستند و نيازي به zoom in و يا  zoom out  و اسکرول ندارند ، اين کار را هم در صفحه اصلي و هم در صفحات داخلي تست کنيد.


ريسپانسيو بودن سايت چه ضرورتي دارد


در حال حاضر با پيشرفت روزافزون تکنولوژي و صنعت ساخت تلفن هاي همراه هوشمند و تبلت ها درصدي از وبگرديها به وسيله تلفن همراه و تبلت صورت مي پذيرد و با افزايش اين کاربران مديران وبلاگ بايد بفکر باشند.زيرا اگر وب سايتي ريسپانسيو نباشد به مرور بازديد کنندگان آنها سهولت وبگردي آسان را در website شما از دست خواهند داد و اين امر موجود کاهش بازديد و از دست دادن مخاطبانتان مي گردد. پس بهتر است هرچه سريعتر وبسايت هاي خود را به سمت طراحي ريسپانسو ببريد و يا اگر مي خواهيد وبسايت جديدي راه اندازي کنيد از اين تکنولوژي در آن بهره ببريد.

چگونه سايتي responsive  طراحي کنيم

شما بايد ابتدا مسائل پايه responsive web design را بدانيد.
سايت ها responsive را جستجو و مطالعه کنيد.
عکس هاي پيج را responsive کنيد.
متون خود را نيز responsive کنيد.
از media query مي توانيد بهره ببريد.
تمام breakpoint هاي خود را مشخص و تعريف  کنيد.
سايت خود را در تمام قسمت ها تست کنيد.


شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد.

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت  بهپردازان:

طراحي بازاريابي شبکه اي

ساخت مالتي مديا

شرکت نرم افزاري