جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : Fast CGI در طراحي سايت :

شرح :

واسط دروازه چيست؟

يک روش استاندارد بوده که براي ايجاد محتواي پويا در صفحات وب و برنامه هاي کاربردي وب استفاده مي‌شود. سي‌جي‌آي هنگامي که روي يک وب‌سرور اجرا شود، يک واسطه ميان وب‌سرور و برنامه‌هايي که محتواي وب را ايجاد مي‌کنند ايجاد مي کند. اين برنامه‌ها را CGI Script يا به‌طور خلاصه CGI مي‌نامند که معمولاً با زبان‌هاي اسکريپتي نوشته مي‌شوند، اما امکان نوشتن آن‌ها با زبان ها برنامه نويسي نيز هست.

واسط دروازه مشترک سريع، FastCGI يا FCGI واسطي مانند واسط دروازه مشترک (CGI) است با اين تفاوت که بر خلاف CGI که در آن براي هر درخواست يک پردازش جداگانه توسط وب سرور آغاز مي‌شود، در FCGI يک پراسس در پس‌زمينه تمام مدت آماده پاسخ‌گويي به درخواست‌ها باقي مي‌ماند. به اين ترتيب ديگر نيازي به فراخواني و آماده‌سازي کامپايلر در هر درخواست نخواهد بود و از فشار روي وب سرور کاسته خواهد شد و در مقابل به سرعت پاسخگويي افزوده مي‌شود. با توجه به اينکه برنامه‌اي که در پس‌زمينه عمل پاسخگويي را انجام مي‌دهد از وب سرور جدا است، اين برنامه مي‌تواند به هر زبان برنامه نويسي اي باشد.

به عنوان مثال در موتور هاي جست و جو کاربر تنها يک صفحه مي بيند که شامل يک کادر براي وارد کردن کليد واژه و يک دکمه ي جست و جو. وقتي کاربر دکمه ي جست و جو را کليک ميکند، CGI يک اسکريپت را (فرضا” به زبان Perl) که در پوشه ي خاصي (cgi_bin) برروي سرور قرار گرفته اجرا مي کند. با اجراي اين اسکريپت کليد واژه ي کاربر به عنوان ورودي استخراج ميشود و در پايگاه داده اي اين کليد واژه جست و جو ميشود تا نتايج جست و جو به دست بيايند. در نهايت در خروجي اسکريپت يک فايل HTML ساخته مي شود که نتايج جست و جو را شامل ميشود و CGI اين فايل HTML را به عنوان پاسخ براي کاربر ارسال مي کند. به دليل انکه پويش در يک پايگاه داده به طور مستقيم از راه HTML ممکن نيست، به الزام از کد Perl براي اين کار کمک ميگيريم و CGI فقط نقش يک واسطه را بازي مي کند.


هدف CGI چيست؟
به صورت کلي هر وب مستر يک پوشه مخصوص به خود دارد که بايد اطلاعات مربوطه را به کاربران ارسال کند. در واقع اين اطلاعات بايد در جايي ذخيره شوند تا اگر زماني کاربري آن ها را خواست، در اختيارش قرار بگيرد. CGI يک پروتوکل است که راه ارتباط با وب سرور را برقرار مي سازد.

شرکت طراحي سايت بهپردازان با بهترين و حرفه اي ترين  برنامه نويسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاري با شما مي

باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحي سايت بهپردازان: