جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : Bootstrap در طراحي سايت :

شرح : Bootstrap مجموعه اي از ابزارهاي رايگان براي ايجاد صفحات وب و نرم افزارهاي تحت وب مي باشد که شامل دستورات HTML، CSS و توابع جاوا اسکريپت جهت توليد و نمايش فرم ها، دکمه ها، تب ها، ستون ها و ساير المان هاي مورد نياز طراحي وب است.Bootstrap در ابتدا توسط مارک اتو و جاکوب تورنتون و براي ايجاد يک چارچوب ظاهري مشخص و يکسان در ابزارهاي توييتر طراحي شد. قبل از شروع اين پروژه نمونه هاي زيادي با همين رويکرد ايجاد شده بود که همگي با سرنوشتي مشابه و عدم استقبال طراحان وب دنيا مواجه شده بودند. به دليل وجود مشکلات اساسي در نمونه هاي ديگر، سازنده اصلي توييتر يا همان مارک اتو تصميم به ساخت يک سيستم داخلي و قدرتمند براي خود با نام Bootstrap گرفت.

در اگوست سال ????، توييتر Bootstrap را بصورت متن باز و رايگان در اختيار همه قرارداد و در فوريه ???? به محبوب ترين پروژه در سايت Github تبديل شد.
تاريخچه کلمه Bootstrap چيست؟

جداي از بحث مربوط به طراحي وب و موارد مربوط به آن، عبارت Bootstrap به تنهايي به معني “خود راه انداز” بوده و کلمه Bootstraping به معني راه اندازي يک فرآيند بصورت مستقل و بدون استفاده از منابع خارجي است. اين عبارت در علم کامپيوتر کمي کوتاهتر شده و با عنوان Booting بکار ميرود، که نشان دهنده فرآيند راه اندازي سيستم و واردسازي اطلاعات اوليه نرم افزار در حافظه کامپيوتر است.کلمه Boot در زبان انگليسي به معني پوتين يا چکمه است، برخي از پوتين ها زبانه کوچکي در انتهاي خود دارند که هنگام پوشيدن پوتين براي قرارگرفتن بهتر پا در آن استفاده ميشود (چيزي شبيه به پاشنه کش) اين زبانه با نام Bootstrap شناخته ميشود.