جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : CDN در طراحي سايت :

شرح : شبکه توزيع محتوا از تعدادي سرويس دهنده ي (سرور) به هم پيوسته تشکيل شده است که با معيار هاي خاصي در سراسر دنيا پراکنده شده اند تا با استفاده از فاکتور نزديکي جغرافيايي به توزيع محتوا بپردازند و صفحات وب را با بيشترين سرعت به کاربران ارائه نمايند.

هنگامي که شما از يک سرويس CDN استفاده مي کنيد، محتواهاي وب سايت شما در سرورهاي متعددي در سراسر دنيا قرار داده مي شوند و به اين ترتيب دسترسي به آن محتواها براي کاربران تمامي نقاط دنيا آسانتر خواهد شد. با اين سرويس هر کاربر محتواهاي درخواستي خود را از نزديکترين سرور دريافت خواهد نمود که اين موضوع باعث مي شود تمامي پروسه نمايش محتوا با سرعت بسيار بالاتري انجام شود.

با اين سرويس حتي با وجود محدوديت در پهناي باند، وب سايت ها مي توانند بسيار کارآمدتر به درخواست هاي کاربران براي دريافت محتوا پاسخ دهند. دليل اين موضوع اين است که سرويس CDN با محاسبه نزديکترين سرور به کاربر به توزيع محتوا مي پردازد.

در واقع اتفاقي که مي افتد اين است که کاربر يک کپي از محتواي اصلي را دريافت مي نمايد که در نزديکترين سرور به او قرار گرفته است. روشن است که اين پروسه در مقايسه با دريافت داده از يک سرور مرکزي کارکرد بسيار سريعتري خواهد داشت و هرگز درگير تنگناهاي مربوط به شلوغي و عدم پاسخگويي سرور نخواهد شد.

در مجموع مي توان گفت که هدف اصلي شبکه توزيع محتوا از بين بردن فاصله ي جغرافيايي کاربر با سرور ارائه دهنده ي محتوا و به حداقل رساندن تعداد گره هاي سر راه محتوا براي رسيدن به کاربر مي باشد. در نتيجه با اين پروسه داده هاي از دست رفته بسيار کاهش پيدا مي کنند و علاوه بر بهينه سازي پهناي باند، مي توان زمان تاخير نمايش داده را به حداقل رساند. تمامي اينها منجر به داشتن يک وب سايت پرسرعت و داراي عملکرد بهتر خواهد شد و بطور مستقيم بر روي نحوه برخورد کاربران با وب سايت تاثير مثبت خواهد داشت.