جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : GitHub در طراحي سايت چه کاربردي دارد :

شرح : GitHub يک سيستم براي مديريت پروژه مي باشد که در پروزه هاي مشترک تيمي به خوبي مي توان قدرت آنرا ديد.
راي شروع شما بايد در وب سايت گيت هاب به آدرس github.com عضو شويد، پس از اينکه اکانت خود را ايجاد کرديد يک پروفايل براي شما ايجاد مي شود که مثل ساير شبکه هاي اجتماعي مي توانيد بقيه برنامه نويسان را فالو کنيد و کد ها و پروژه هاي Public آنها را مشاهده کنيد و استفاده کنيد. همچنين خوبي ديگري که گيت هاب دارد اين است که ميتوانيد يک وبلاگ با ان براي خود داشته باشيد username.github.com و مزيت بهتر ان اين است که فقط افراد متخصص مي توانند يک وبلاگ داشته باشند! چرا که بايد يک ريپوزوتوري ايجاد کنيد و صفحه وبلاگتان را خودتان کد نويسي کنيد!

اما کار اصلي گيت هاب چيز ديگري است، با يک مثال دقيقا به شما ميگوييم که در مديريت پروژه گيت هاب کجا بدرد شما ميخورد.

فرض کنيد شما مدير يک شرکت نرم افزار هستيد و قصد داريد يک پروژه برنامه نويسي بزرگ را مديريت و راهبري کنيد. هر يک از اعضاي تيم شما در يک مکان هستند و ميخواهيد هر قسمت پروژه را به يک کدام از انها واگذار کنيد و در عين حال ميخواهيد که امنيت پروژه شما حفظ شويد يعني بتوانيد در همه حال از پروژه خود يک بک آپ داشته باشيد و بتوانيد مشاهده کنيد در طول روز هريک از برنامه نويسان شما چقدر کار کرده است و کدام بخش ها را تغيير داده است. براي اينکار يک Repository جديد روي اکانت خود در گيت هاب ايجاد ميکنيد و سپس هر فرد ميتواند تا جايي که برنامه نويسي کرده است را به سرور ارسال کند تا روي repository قرار بگيرد و بقيه اعضا نيز ميتوانند انرا مشاهده کنند.

توسط گيت هاب ميتوانيد Branch هاي مختلفي ايجاد کنيد و همچنين با هر کاميت که انجام ميدهيد مي توانيد بعدا به مرحله هاي قبل برگرديد اگر اشتباهي کرده باشيد و از هر مکان به برنامه خود ميتوانيد دسترسي داشته باشيد، حتي اگر برنامه شما مربوط به وب باشد تغييرات را همان لحظه بصورت آنلاين مي توانيد مشاهده کنيد. گيت هاب امکانات مديريتي فوق العاده اي به شما ميدهد که اکنون اکثر برنامه نويسان حرفه اي را شيفته خود کرده است. به اين نوع سرويس دهنده ها اصطلاحا کنترل ورژن VC مي گويند.