جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : کاربرد FTP در طراحي سايت چيست :

شرح : FTP از حروف اول کلمات File Transfer Protocol تشکيل شده است و به عبارتي سرنام آن سه کلمه است، که به طور اختصار از اصطلاح FTP استفاده مي‌شود. همانطور که از نام آن مي‌توان فهميد، از آن براي تبادل فايل بين حساب‌هاي مختلف يک رايانه، بين يک حساب و يک رايانه شخصي و يا براي دسترسي آنلاين به بايگاني نرم افزارها در يک شبکه استفاده مي‌شود.

کاربرد عملي و رايج از اين پروتکل، يعني FTP، بيشتر زماني است که شما قصد انتقال يک فايل از رايانه خودتان به يک سرويس دهنده فضاي ميزباني (Host) را داريد. در اين زمان است که شما بايد از اين ابزار براي تبادل فايل استفاده کنيد. مثلا شما چند فايل HTML ساخته‌ايد و حالا قصد بارگذاري آن براي نمايش در وب را داريد. در اينجاست که بايد پس از تهيه يک فضاي مناسب، اقدام به بارگذاري يا آپلود (Upload) آن فايل‌ها، به وسيله FTP روي هاست خود کنيد. در اينجا هم بايد از يک برنامه معمولاً گرافيکي هم استفاده کنيد که اين مورد يکي از راه‌هاي استفاده از اف تي پي است.

پس به عبارت ساده، FTP يک راه کار براي انتقال فايل و پوشه بين رايانه‌هاي مختلف در شبکه است. که يکي اصلي‌ترين مصداق آن انتقال فايل‌هاي سايت روي فضاي ميزباني با استفاده از FTP است. براي اين کار شما در پنل فضاي ميزباني خود يک حساب FTP مي‌سازيد و پس از آن با يک نرم افزار نصب شده روي رايان? خودتان، و همچنين نام کاربري و رمز عبوري که در زمان ساخت حساب FTP تعيين کرديد، وارد حساب خود مي‌شويد و اقدام به انتقال و مديريت ‌فايل‌هاي خود مي‌کنيد.