كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : Node-js چه کاربردی دارد :

شرح : Node.js يک پلتفرم بر اساس موتور جاوا اسکريپت گوگل V8  است. Node.js براي ساخت سريعتر و مقياس پذيرتر اپليکيشن هاي تحت شبکه مي باشد.اين پلتفرم از تکنولوژي non-blocking I/O که يک تکنولوژي event-driven به جاي استفاده از روش سنتي Treading است.
در زبان هاي سمت سرور موجود مانند java ,PHP  هر کاربري که به سرور متصل مي شود يک thread به ازاي آن کاربر به وجود مي آيد.اگر تعداد اتصال هاي همزمان افزايش يابد ناچار به افزايش منابع مانند حافظه RAM  و افزايش سرور هاي موجود خواهيم بود که اين به نوبه خود سبب افزايش هزينه ها خواهد شد.
Node.js اين مشکل را به وسيله نحوه تغيير اتصال به سرور حل مي کند.در اين روش هر اتصال به صورت يک رويداد اجرا مي شود و نه به صورت يک thread.
Node.js يک پلتفرم سمت سرور است که بر مبناي موتور جاوا اسکريپتي گوگل موسوم به V8 ايجاد شده و به شما امکان مي‌دهد که با کمکjavascript براي سمت سرور برنامه بنويسيد و فقط يک thread ايجاد کنيد و تمام درخواست‌ها را به صورت رويداد (event) مديريت کنيد درست مثل مديريت eventها در جاوا اسکريپت
موتور جاوااسکريپت V8
V8 به زبان C++ نوشته شده است و توسط اسکريپت ECMA پياده سازي شده است. يک موتور جاوااسکريپت کدهاي جاوا اسکريپت را پردازش مي کندو انها را اجرا مي کند. در گوگل کروم استفاده مي شود ولي مي تواند به صورت مستقل نيز به کار برده شود.شما مي توانيد V8 را دانلود و در هر برنامه اي که ميخواهيد جاوا اسکريپت در آن اجرا شود قرار دهيدو به يک مرورگر محدود نمي شود.و در ساير سيستم عامل ها مانند Windows XP, Vista, Windows7+, Mac OS X 10.5+, and Linux OS نيز اجرا مي شود
V8 از کامپايلر JIT  براي اجراي کدهاي جاوا اسکريپت استفاده مي کند.
بر اساس تعريف ويکي پديا ، V8 کدهاي جاوا اسکريپت را قبل از اجرا به زبان ماشين تبديل مي کند.
Node.js  همچنين براي اپليکيشن هاي موبايل که اساسا به API Server براي سرويس دادن به درخواست هاي همزمان وابسته است ، ايده آل مي باشد.
Node.js Application Area
پلتفرم Node.js مي تواند براي ساخت اپليکيشن هايي مانند موارد زير به کار آيد:
1-تجارت الکترونيک
2- شبکه هاي اجتماعي
3- سرويس هاي بلادرنگ
4-جريان داده ها
چه برنامه هايي از Node.js استفاده کرده اند؟
Walmart
E-bay / PayPal
Microsoft
LinkedIn
Yahoo
Google
توجه
Node.jsيک کتابخانه از جاوا اسکريپت نيست بلکه يک پلتفرم است که جاوااسکريپت را سمت سرور اجرا مي کند.
اپليکيشن هاي نود بر روي هاست موجود شما نمي توانند اجرا شوند
شما مي توانيد از VPS  و سرروهاي مشخص براي نصب نود و اجراي برنامه خود استفاده کنيد.
راحت ترين روش براي گسترش اپليکيشن Node استفاده از سرويس هاي مقياس پذير مانند Heroku که کاملا رايگان هستند، مي باشد.