سئو (SEO) يا بهينه سازي براي موتورهاي جستجو، براي بهبود عملکرد سايت شما براساس استانداردهاي موتورهاي جستجو و جذب بازديدکنندگان بيشتر از اين طريق انجام ميگيرد. فاکتورهاي زيادي در سئوي سايت شما تاثيرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لينک‌هاي ورودي به سايت شما از سايت‌هاي ديگر، گاهي اوقات حصول اطمينان از ساختار مناسب سايت شما براي موتورهاي جستجو را سئو ميناميم.

مهمترين سوالي که کاربران از خود ميپرسند آن است که تعريف دقيق سئو چيست. سئو مجموعه کارهايي است که در طراحي سايت، تعيين استراتژي محتوايي و توليد محتوا انجام ميدهيم تا جايگاه بهتري در نتايج جستجوي گوگل کسب شده و بازديدکننده بيشتري براي سايت جذب کنيم.

ولي سئو به همين جا ختم نميشود عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معني بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو است. امروزه اين مفهوم به Search Experience Optimization تغيير يافته که برابر است با بهينه سازي تجربه کاربري از جستجو، به عبارت ديگر بايد براي رضايت کاربر از نتيجه يافت شده نيز اهميت ويژه اي قايل شويم

مفهوم سئو فقط مربوط به موتورهاي جستجو نيست بلکه مناسب سازي سايت براي بازديدکنندگان نيز از فاکتورهاي اصلي آن ميباشد. بطوريکه در چند سال اخير سياست‌هاي گوگل با انتظارات بازديدکنندگان از سايت‌ها همسو شده است.
اکثر کاربران اينترنتي صفحات مورد نظر خود را از موتورهاي جستجوي اصلي مانند گوگل، بينگ و ياهو پيدا ميکنند. از اين‌رو سئو مناسب کليد شما براي رسيدن به بازديد بيشتر است. علاوه براين موتورهاي جستجو همان چيزي را در اختيار کاربران قرار ميدهند که آنها بدنبالش هستند، به همين دليل در مقايسه با تبليغات اينترنتي مشتريان اعتماد بيشتري به سايت شما خواهند داشت و اين امر نشان ميدهد که ارزش سئو چيست و چرا بايد به آن توجه کرد.

 کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهاي جستجو اهميت بالايي دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازديدکننده زياد از طريق گوگل ميتواند موفقيت هر شرکتي را تضمين کند. بازديد بدست آمده از روش هاي سئو بر هر نوع تبليغ برتري داشته و در دراز مدت هزينه کمتري را نيز به شما تحميل خواهد کرد.