جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : کارايي css در طراحي سايت :

شرح : CSS يا Cascade Style Sheets زبان برنامه نويسي است که کنسرسيوم بين المللي شبکه جهاني وب يا W3C براي غلبه بر مشکلاتي که در طي زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پيشنهاد داده. عملا اين زبان برنامه نويسي، مکملي بر زبان باستاني HTML مي باشد و سعي در پر کردن نقاط ضعف آن دارد.

CSS زباني است که توسط آن قادر خواهيد بود تا استايل طراحي صفحات وب سايت تان را يکبار تعريف کنيد و به صفحات مورد نيازتان اعمال نماييد.

تصور کنيد که سايت شما شامل 100 صفحه استاتيک باشد و شما آنها را تماما به زبان HTML نوشته باشيد. بعد از يک هفته تصميم مي گيريد تا فونت تمام کلمات را کمي بزرگتر کنيد. انجام اين کار بسيار راحت است. ولي آيا در عمل تغيير 100 صفحه نيز به همان راحتي خواهد بود؟

قطعا نه. CSS دقيقا همان زباني است که جمله يک خطي شما را تبديل به همان يک جمله ميکند. شما تنها کافي است تا استايل مورد نيازتان را در طراحي تغيير دهيد و آن هم تنها با تغيير يک يا چند مورد کوچک.

استفاده از CSS باعث تميزتر شدن کدهاي برنامه نويسي تان مي شود، تغييرات آتي را آسان مي کند و همچنين ديد شما را بيشتر به طراحي معطوف مي کند تا سر و کله زدن با کدهاي برنامه نويسي.