كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : کارایی وب سرور چیست؟ :

شرح : وب سرور (به انگليسي: web server)، سامانه‌اي است که توانايي پاسخگوئي به مرورگر وب و ارسال صفحه درخواستي مرورگر را داراست. صفحات وب بر پايه يک ساختار مشخص و با يک نام يگانه بر روي سرور وب قرار مي‌گيرند. بر روي يک سرور وب امکان قرار گرفتن صفحات متعدد و با ساختارهاي جداگانه وجود دارد.

اصلي‌ترين وظيفه يک وب سرور ارائه صفحات وب به کاربران است. اين بدان معناست که صفحه‌هاي اچ‌تي‌ام‌ال همراه با هر نوع مطالب اضافي‌اي چون: تصاوير، شيوه نامه‌ها و جاوا اسکريپت‌ها شامل شود.

کاربر که معمولاً يک مرورگر وب يا خزنده وب ارتباط اوليه را با ارسال درخواست منبع خاصي با استفاده از اچ‌تي‌تي‌پي (به انگليسي: HTTP) ارسال مي‌کند و سرور درخواست کاربر را با محتواي منبع يا پيام خطايي که قادر به انجام دادن آن نيست، پاسخ مي‌دهد.

در واقع به دو معني است:

1- يک برنامه کامپيوتري است که مسئول قبول کردن درخواست‌هاي http از کارخواهان است که همان مرورگرهاي وب هستند و پاسخ‌ها را به همراه يک سري اطلاعات به آنها پست مي‌کنند. اين پاسخ‌ها همان صفحات Html هستند. بطور مثال اگر در صفحه مرور گرتان آدرس http://behpardazan.com را وارد کنيد، يک درخواست به دامنه‌اي که نامش behpardazan.com است، فرستاده مي‌شود. آنگاه سرور صفحه مورد نظر را براي شما مي‌فرستد.
 2- يک کامپيوتراست که يک برنامه? کامپيوتري را اجرا مي‌کند و کارايي اش همانند مطالبي است که دربالا گفته شد.

هر کامپيوتري مي‌تواند با نصب نرم‌افزار وب‌سرور، به سرور وب تبديل شود.