XSLT در XML چيست؟

XSLT در XML چيست؟ | شرکت طراحي سايت بهپردازن

XSLT، از کلمات eXtensible Stylesheet Language :Transformation اقتباس و زباني براي تبديل يک سند XML به نوع ديگر است . تکنولوژي فوق توسط کنسرسيوم وب با هدف اوليه تبديل يک سند XML به نوع ديگر، طراحي شده است . XSLT ، داراي قابليت هاي بمراتب بيشتري بمنظور تبديل يک سند XML به HTML و ساير فرمت هاي مبتني بر متن است . تعريف XSLT XSLT ، زباني بمنظور تبديل ساختار يک سند XML است .

چرا سندهاي XML نيازمند تبديل مي باشند ؟

XML ، روشي ساده و استاندارد بمنظور مبادله داده هاي ساخت يافته بين برنامه هاي متفاوت کامپيوتر است . بخشي از موفقيت XML جهت نيل به خواسته فوق ، به نحوه نوشتن و خواندن اين نوع فايل ها بر مي گردد . با استفاده از يک اديتور متني مي توان بسادگي و بسرعت اقدام به نوشتن يک سند XML ،خواندن و اعمال تغييرات در آنان نمود. فراموش نکنيم که مهمترين هدف XML ، ارتباط بين سيستم هاي متفاوت نرم افزاري مي‌باشد


مطالب بيشتر : Base Band چيست؟

تفاوت XML و HTML

هدف xml انتقال و جابه‌جايي داده با تمرکز بر مفهوم آن است. درحالي که html براي نمايش داده‌ها با تاکيد بر ظاهر آن به‌وجود آمده است.
همچنين تگ‌هاي xml از قبل تعريف نشده‌اند و همين موضوع باعث شده اين زبان بسيار منعطف و قابل توسعه باشد. براي مثال در HTML تگ‌هاي h1،p و… از قبل تعريف شده‌اند اما در xml شما مي‌توانيد تگ موردنياز خود را ايجاد کنيد.

  ساير خدمات شرکت طراحي سايت بهپردازان
طراحي سايت فروشگاهي
طراحي اپليکيشن موبايل