جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
موضوع مقاله :

XSLT در XML چيست؟

شرح :
XSLT، از کلمات eXtensible Stylesheet Language :Transformation اقتباس و زباني براي تبديل يک سند XML به نوع ديگر است . تکنولوژي فوق توسط کنسرسيوم وب با هدف اوليه تبديل يک سند XML به نوع ديگر، طراحي شده است . XSLT ، داراي قابليت هاي بمراتب بيشتري بمنظور تبديل يک سند XML به HTML و ساير فرمت هاي مبتني بر متن است . تعريف XSLT XSLT ، زباني بمنظور تبديل ساختار يک سند XML است .

چرا سندهاي XML نيازمند تبديل مي باشند ؟

XML ، روشي ساده و استاندارد بمنظور مبادله داده هاي ساخت يافته بين برنامه هاي متفاوت کامپيوتر است . بخشي از موفقيت XML جهت نيل به خواسته فوق ، به نحوه نوشتن و خواندن اين نوع فايل ها بر مي گردد . با استفاده از يک اديتور متني مي توان بسادگي و بسرعت اقدام به نوشتن يک سند XML ،خواندن و اعمال تغييرات در آنان نمود. فراموش نکنيم که مهمترين هدف XML ، ارتباط بين سيستم هاي متفاوت نرم افزاري مي‌باشد


مطالب بيشتر : Base Band چيست؟

تفاوت XML و HTML

هدف xml انتقال و جابه‌جايي داده با تمرکز بر مفهوم آن است. درحالي که html براي نمايش داده‌ها با تاکيد بر ظاهر آن به‌وجود آمده است.
همچنين تگ‌هاي xml از قبل تعريف نشده‌اند و همين موضوع باعث شده اين زبان بسيار منعطف و قابل توسعه باشد. براي مثال در HTML تگ‌هاي h1،p و… از قبل تعريف شده‌اند اما در xml شما مي‌توانيد تگ موردنياز خود را ايجاد کنيد.