کرک نرم افزار Crack چيست؟

کرک فايلي هست که به شما اجازه ميده از برنامه اي که در اختيار دارين به طور کامل استفاده کنين.

Crack  نرم افزاري چيست

کرک فايلي هست که به شما اجازه ميده از برنامه اي که در اختيار دارين به طور کامل استفاده کنين.
هر شرکتي يا شخصي که برنامه اي رو ميسازه و مي خواد از راه فروش اون برنامه پول در بياره معمولاً محدوديت هايي رو در نسخه رايگان برنامه قرار ميده(مثل محدوديت زماني و ...) که اگه شما بخواين از اون برنامه به طور کامل استفاده کنين بايد براي اون برنامه پول بدين تا (مثلاً با استفاده از شماره سريالي که به شما داده ميشه) محدوديت ها رو از روي اون برنامه بردارين.


.


حالا يه عده برنامه نويس ديگه (به اسم هکر يا کرکر cracker ) ميان يه فايل به اسم کرک مي سازن که (بدون اجازه سازنده برنامه) مياد محدوديت ها رو از روي اون برنامه برمي داره و شما با استفاده از اون مي تونين از برنامه به طور کامل استفاده کنين.

نحوه کرک کردن:

بعضي از کرک ها به شکل آيکون خود نرم افزار ميباشد روش کار اين نوع کرک اينگونه است که ما بعد از اينکه نرم افزار مورد نظرمان را نصب کرديم بايد کرکي را که آيکون آن هم اسم و هم شکل آيکون اجرائي نرم افزار ميباشد را copy و در شاخه اي که نرم افزار نصب شده است paste نماييم در اينگونه مواقع شما پيغامي را دريافت مينماييد که بايد گزينه yes را کليک نماييد تا آيکون کرک شما جايگزين (Overwrite) آيکون اصلي شود . < اغلب بازيها از اين روش کرک استفاده مينمايند>
اين نکته را هم ياد آور شوم که اگر به همراه فايل کرک (exe.) فايلهاي با پسوند dll. يا ini. يا dat. وجود داشت شما آنها را نيز بايد کپي کرده و در شاخه نصب نرم افزار paste نماييد .
در مورد اين نوع کرک بايد ذکر کنم که حتما" در هنگام کرک کردن بايد نرم افزار مورد نظر بسته باشد يعني در حال اجرا نباشد و الا پيغام خطا دريافت مينماييد .

انواع  ديگر کرک کردن

کرک  KeyGen يا KeyMaker 

يک نوع ديگر کرک وجود دارد که به KeyGen يا KeyMaker معروف هستند که روش آن با روش قبلي متفاوت است . اين نوع کرک براي ساختن سريال به کار ميرود , روش کار آن هم به اين صورت است که شما با وارد کردن يک اسم يا شماره و در برخي موارد ايميل در فيلد مشخص کرک و فشار دادن دکمه مربوط به آن يک کد جديد دريافت ميکنيد که معمولا" با وارد کردن آن در قسمت منو و در بخشي با عنوان Register يا Enter Code يا Registeration يا چيزي توي همين مايه ها برنامه فعال و کامل ميشود .
در بعضي از موارد در همين بخش Registeration که در بالا گفتم يک کد وجود دارد که شما بايد آن را در کرک (KeyMaker) وارد نماييد تا KeyMaker کد يا سريال راه انداز را براي شما بسازد .

کرک Patch يا Patcher


نوع ديگر کرک ها به Patch يا Patcher معروف هستند , در اين نوع کرک ها معمولا" دکمه اي با نام Choose يا Browse يا Patch و يا چيزي ديگري با همين معني وجود دارد که با فشار دادن آن بايد آدرس آيکون يا فايلي از نرم افزار که خود کرک مشخص کرده را در پوشه اي که نرم افزار مورد نظرتان نصب شده است را بهش بدهيد تا نرم افزار را بصورت کامل تبديل کند

بعضي مواقع وقتي ما يک کرک را دانلود مينماييم بعد از باز کردن آن متوجه يک فايل Notepade به همراه چند فايل ديگر ميشويم .در اين صورت شما بايد فايل Notepad درون کرک را باز کرده و سريال مورد نظر را در بخش Register نرم افزار وارد نماييم

شرکت طراحي سايت

ساخت مالتي مديا

طراحي سايت بازاريابي شبکه اي


ساير خدمات شرکت طراحي سايت بهپردازان

طراحي سايت فروشگاهي

طراحي اپ موبايل