کارايي نرم افزار Adobe Flash چيست؟

نرم افزار فلش اولين و کاملترين سازنده ي فايل هاي swf هست!

Adobe Flash (سابقا Macromedia Flash) يک برنــامه ايجاد انيميشن و يــا برنامه کاربردي گرافيکي قوي است که براي سـاخت و اجرا کردن محتواي پويـــا، مطالب چند رسانه اي مــانند صدا و تصويــر و برنامه هــاي کاربردي محاوره اي بر روي وب و از طريق مرورگر (Browser) مورد استفاده قرار مي گيرد.فلش اولين و کاملترين سازنده ي فايل هاي swf هست! اين فايل ها جذابيت بالايي دارند! چون اولا توانايي تلفيق صدا و تصوير را در اينترنت دارا هستند. دوما توانايي برقراي ارتباط با کار بر را به صورت پويا دارند و ميتوانند نسبت به ورودي هاي کاربر واکنش نشان دهند.

فلش بسيار محدودکننده تر از قالبHTML بوده کـه به هر حال ديدن آن احتياج به يک Plugin اختصاصي دارد و با بيشتر امکانات کاربردي مرورگرهاي وب مانند دکمه Back سازگاري ندارد.

براساس آمـار 98 درصد از کاربــران وب در آمريکا برنــامه اجراي فلش را بـرروي رايــانه هاي خود نصب کرده اند و حدود 45 تا 56 درصد از آنها آخرين نسخه اين برنامه را دارند.

بسياري از طراحـان گرافيک از فلش به جهت کنترل کاملي کـه برروي هر بخش از طرح به آنها مي دهد و حرکت و روحي که به هر المان اضافه ميشود استفاده ميکنند. برخي از طراحــــان برنــامه هــاي کاربردي به اين دليل از فلش استفــاده مي کنند که به آنهــــا اجازه ســـاخت برنــامه هائي را مي دهد که نيــازي به دوباره خواني و يـــا رفتن به صفحه جديد به ازاي هر فعل و انفعـــالي را ندارد. فلش توانائي استفاده از فونت هايي که برروي اغلب رايانه ها نصب نشده اند را دارد.

همينطور از فلش مي توان براي جلوگيري از تکثير و يا جستجوي غير مجاز استفاده کرد. مخالفان فلش ادعــا مي کنند که وب سايتهاي فلش طرحي کامل نداشته و اغلب داراي رابط کاربر مغشوش و غير استاندارد مي باشند. هم اکنون موتورهاي جستجو قادر به فهرست بندي فايلهـاي فلش نيستند که باعث مي شود مطالب ســايت به سادگي پيدا نشده و مورد جستجو قرار نگيرند، دليل آن اين است کـه بسيــاري از موتورهــاي جستجوگر، وب ســايتها را بــا تکيه بر متن، فهرست بندي مي کنند. البته اين قابليت وجود دارد که براي مرورگرهائي که توانائي نمايش فايلهــاي فلش را ندارند، مطالب جايگزين مشخص شود که اين مطالب به درک بهتر موتورهاي جستجوگر از سايت مي انجامد و باعث بوجود آوردن ديد بهتري از سايت مي شود. زبــان اسکريپت نويسي فلش، Action Script ناميده مي شود و بـــه زبــان JaveScript شباهت دارد کــه البتـه ويژگي هاي مفيدي را با يکديگر ادغام نموده است. مثلا در خصوص اندازه قلم، پاسخ به رويدادهاي زمـان اجرا، امکاناتي براي افراد نابينا و بسياري ويژگيهاي ديگر. ActionScript يک زبان شي گرا بوده که امکان استفاده از CSS ،XML و طراحي برنامه هاي کاربردي وب بر پـايه کلاس هاي ساخت يافته را در فلش به ما مي ده


ساخت بازي.
اتصال به پايگاه داده.
پخش فيلم و کليپک
ساخت سايت.
ساخت تبليغات و بنر براي سايت
.ساخت اوتوران سي دي
ساخت اينترو
ساخت انيميشن
ساخت سي دي هاي آموزشي
ساخت نرم افزار ها
و...