جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : چگونه يک شرکت طراحي سايت را انتخاب کنيم ؟ :

شرح : انتخاب هاي زيادي پيش روي شماست. قيمت هاي مختلف ، سوابق مختلف و ادعاهاي درست يا غلط افراد مختلف.  قيمت هاي بسيار متفاوت هستند. از 300 هزار تومان تا بالاي 5 يا 6 ميليون تومان. همه مي گويند بهترينند و وب سايت خودشان را با همين سيستم طراحي نموده اند. امکانات بسيار زيادي در اختيار شما قرار مي دهند و شرکت هاي بسيار بزرگي طرف قرار داد آنها هستند. ولي ايا اين رزومه ها و کار ها درستند؟ آيا ايشان همان خدماتي که ادعا دارند را ارائه مي کنند و يا خير.

how-to-chose-a-web-site-design-companyبراي اينکه بيشتر روشن شويد بايد ابتدا چند مقاله زير را بخوانيد :

امکانات بخريم يا وب سايت
طراحي حرفه اي وب سايت چيست؟
هزينه واقعي طراحي يک وب سايت چقدر است ؟
هزينه واقعي طراحي يک وب سايت خوب چقدر است ؟

 اگر شركت طراحي سايت بهپردازان را به عنوان مشاور انتخاب مي کرديد مراحل زير را پيشنهاد مي کردم که البته ترتيب ايشان مهم نيست و بهتر آن است که همه را با هم مقايسه کرده و بهترين تصميم را براي انتخاب بهترين شرکت طراحي سايت بگيريد :

 

1:وب سايت خود شرکت را ببينيد. آيا مورد قبول شما هست يا خير ؟ اين شرکت اگر خود مدعي بهترين خدمات و کيفيت است آيا خود از وب سايت خوبي بهره مي برد و يا مي گويد ما کوزه گريم و از کوزه شکسته آب مي خوريم. به نظر من اگر کسي ادعايي در مورد ارائه خدمات عالي دارد خود نيز بايد در اين مورد در بهترين وجه ممکن عمل نمايد و بهترين وب سايت ممکن را با نقطه نظر خودش داشته باشد و قابل قبول نيست که خودشان براي تجارت خود اهميتي قائل نباشند و از شما بخواهند بهترين وب سايت ممکن را با بيشترين امکانات ممکن داشته باشيد.

2 :نمونه کار هاي اين شرکت را ببينيد. آيا برند هاي معروفي در اين رزومه قرار دارند؟ اين نمونه کار ها همگي شرکت هايي مثل شما بوده اند که قبلا چيز هايي شبيه به حرف هايي که امروز شما مي شنويد شنيده اند و امروز چيزي که مي بينيد تحويل گرفته اند.

3 :مهمترين بخش اين قضيه ؛ لطفا با مشتريان اين شرکت ها تماس بگيريد. ميزان رضايت ايشان را جويا شويد. ببينيد آيا ايشان از خدمات پيمانکار آينده شما رضايت دارند؟ ممکن است وب سايتي از نظر شما بد باشد ولي از نظر ايشان هماني که مي خواستند. بهتر است ميزان رضايت مشتريان را از خدمات و به خصوص خدمات پس از فروش ايشان بدانيد . اين همان آينده نزديک شماست. دقت کنيد که اين شرکت چه پروژه اي براي شرکت مشتري انجام داده آيا فقط سال گذشته يک هاستينگ به ايشان داده و يا اينکه پروژه سنگيني را با ايشان به پايان رسانده است.

4 :رزومه شرکت را بررسي کنيد. چه ميزان سابقه کار دارند. عمر شرکت هاي طراحي سايت در ايران زياد نيست و به ندرت به 5 يا 6 سال مي رسند . البته قدمت زياد ملاک انتخاب نيست ولي با ديدن رزومه و مشتريان قبلي مي توان ميزان تجربه را محک زد.
فراموش نکنيد که عمر 15 سال بعيد به نظر مي رسد کل فعاليت وب ايران حدود اين ميزان است.

 5:ميزان موفقيت برند هايي که با ايشان در مورد بازاريابي اينترنتي و يا سئو فعاليت داشته اند را بسنجيد و از دور نظر دهيد. آيا قابل قبول است.

 6 :داده ها را با ستاده ها کنار هم بگذاريد . آيا با ميزان هزينه اي که مي کنيد به نسبت شرکت ديگر که عينا همين خدمات را ارائه مي کنند چه ميزان تفاوت وجود دارد.

و نکته آخر اينکه با فرد مطلع تري مشورت کنيد. من خود مي دانم که انتخاب بسيار سخت است بهتر است دقت کنيد تا متضرر نشويد.