جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : طراحي سايت واکنش گرا :

شرح :

طراحي سايت واکنش گرا بر اساس يک ويژگي که با توجه به تنوع ابزار براي مشاهده وب سايت ها، سبکي نوع در طراحي سايت مي باشد، که اسم اين قابليت را رسپانسيو يا واکنش پذير ناميده اند.

ويژگي اين نوع طراحي سايت اين مي باشد که براي مشاهده اين وب سايت ها، قالب آن سايت طراحي شده با اين قابليت، نسبت به تمام ابزار، اعم از موبايل، تبلت، لپتاپ و کامپيوتر هاي شخصي، قابل تغيير بوده و اندازه آن با توجه به ابزار مورد استفاده تغيير کرده و نسبت سايز صفحه واکنش نشان داده و خود را با اندازه آن تطبيق مي نمايد.

سايت هاي واکنش گرا و مقوله رسپانسيو بودن، قابليتي است که در طراحي سايت هاي حرفه اي، با توجه به گستردگي ابزار مورد استفاده، امروزه حتما استفاده مي شود.

براي هر گونه طراحي سايت ما مي توانيم اين قابليت را رعايت نماييم. البته مسلما نياز افزوندن اين قابليت، طراحي سايت حرفه ايو رعايت قواعد اوليه حرفه اي بودن سايت مي باشد، زيرا با استفاده از ابزار آماده و ساده ي طراحي سايت، افزودن اين قابليت امري سخت و دشوار مي باشد و همچنين آن کيفيت لازم را هرگز نخواهد داشت. مثلا سايتي که با جوملا ساخته شده است را اگر بخواهيم اين قابيلت را به آن اضافه نماييم، نمايش اطلاعات بدتر از حالت قبل براي نمايش در دستگاه هاي با صفحه نمايش کوچکتر مثل موبايل تغيير شکل خواهد داد.

پس بهتر است اگر مي خواهيم کيفيت نمايش اطالاعات وب سايت ما در هر دستگاه با شکل مورد نظر خودمان باشد، بهتر است از ابتدا مراحل طراحي سايت را با روش هاي اصولي اجام دهيم.

ضمنا اين قابليت باعث بهينه سازي سايت نيز خواهد شد، چون نمايش بهتر اطلاعات باعث جذب مخاطبين و منجر شدن به دومين و چندمين کليک در سايت مي شود.