جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : نکاتي براي طراحي سايت :

شرح : به جرات مي توان گفت بيش از ?? درصد از طراحي وب سايت ها چنين اصولي مورد توجه قرار نگرفته است. در اين مقاله به نکاتي اشاره مي شود که توجه به آنها در بالا بردن کيفيت سايتهاي اينترنتي نقش بسزايي دارند.

» استفاده از اطلاعات منحصر به فرد در وب سايت

از ميان معيارهاي موفقيت يک طراحي وب سايت، داشتن مطالب و اطلاعات مفيد از مهمترين اين معيارها به شمار مي رود. داشتن سايتي با اطلاعات منحصر به فرد بهترين برگ برنده است. پس سعي کنيد در وب سايت خود مطالب سودمند و غير تکراري قرار دهيد. منبع مطلب بودن بهتر از انبار مطالب سايتهاي ديگر بودن است.

» سرعت بارگذاري (load) صفحات

به معناي مقدار زماني است که صفحه وب سايت يا وبلاگتان به طور کامل بارگذاري و قابل استفاده مي شود سرعت بارگذاري ، از مهمترين نکات در طراحي سايت توجه به سرعت بارگذاري (load) صفحات سايت است که علي رغم اين اهميت، کمتر به آن توجه مي شود. با استفاده از تکنيکهاي برنامه نويسي و طراحي سايت، سرعت بارگذاري صفحات را تا حد امکان افزايش دهيد. دقت داشته باشيد که اکثر کاربران، تحمل زيادي ندارند.

» ارتباط بين صفحات سايت

اگر وب سايتي با بيش از يک صفحه داريد آن را طوري طراحي کنيد که کاربران با حداقل تعداد کليک بتوانند به ديگر صفحات مورد نظرشان منتقل شوند. به عبارت ديگر لينک صفحات اصلي و مرتبط را در همه صفحات سايت بگنجانيد.

» به روز رساني وب سايت

از ديگر عوامل موفقيت يک سايت به روز رساني آن است. براي حفظ بازديد کنندگان سايت خود سعي کنيد سايت خود را به محلي متروکه تبديل نکنيد. حتي اگر مطلب مهمي براي ارائه کردن در سايت نداريد، با اضافه کردن يک خط نوشته به کاربران اطلاع مي دهيد که اين سايت هنوز زنده است.

» امکان جستجو در سايت

در صورت امکان قابليت جستجو در مطالب سايت را در همه صفحات قرار دهيد.

» bold کردن کلمات کليدي و مهم در وب سايت

در مقالات و متون طولاني قرار گرفته در سايت، کلمات و عبارات کليدي را پر رنگ کنيد. با اين کار به کاربران اجازه مي دهيد بدون مطالعهء کل مطلب، يک طرح کلي در مورد آن در ذهن خود فرض کنند.

» ارتباط با سايت هاي مرتبط

با سايتهاي مرتبط با زمينه ي فعاليت سايت خود ارتباط برقرار کنيد. در چنين ارتباطاتي نتايج بسيار سودمندي براي وب سايت تان پنهان است.

» ايجاد تفاوت بين لينکها و متون عادي :

با استفاده از تکنيکهاي طراحي سايت، بين لينکها و متون ديگر تمايز ايجاد کنيد. بدين منظور مي توانيد از کدهاي CSS استفاده کنيد در اکثر موارد به صورت پيش فرض مي توان آن را تعريف کرد.

» انتخاب عناوين مناسب براي صفحات وب

عناوين مناسب براي صفحات وب از مهمترين فاکتورها براي بهينه سازي وب سايت در موتورهاي جستجو به شمار مي آيد. عنوان هر صفحه را با توجه به موضوع آن صفحه تعيين کنيد.

» استفاده کمتر از فايلهاي فلش در طراحي سايت

فلش ها بسيار جذاب و زيبا هستند ولي زيبايي آنها هميشه در طراحي وب سايت نمايان نمي شود. بعضي از کاربران سايت شما ممکن است به علت نصب نبودن flash player امکان مشاهده ي تمامي بخش هاي سايت را نداشته باشند و در اين صورت در اغلب مواقع با يک کليک از سايتتان خارج مي شوند. در اين حالت ممکن است کاربر قسمت عمده يا کوچک وب سايتتان را نبيند و باعث شود وب سايتتان زشت و غير استاندارد جلوه کند.

» سازگاري وب سايت با همه مرورگرها

اطمينان حاصل کنيد که سايت شما در همه مرورگرهاي معروف همچون Internet Explorer ، FireFox و ... به درستي به نمايش در مي آيد. همه کاربران در اينترنت از نرم افزار يکساني استفاده نمي کنند.