نكاتي كه در ثبت دومين بايد دانست چيست؟

نكاتي كه در ثبت دومين بايد دانست چيست؟ | شرکت طراحي سايت بهپردازن

 

 انتخاب نام براي دومين

انتخاب نام براي دومين به چند عامل محدود مي شود.

نام دومين ها معمولاً واگذار شده اند آنهم به سايتهاي رده بالا يا متوسط و اين نامها معمولاً با زمينه فعاليت اين سايتها مرتبط است.

    نام دامنه شما نبايد از 63 كاراكتر بيشتر شود البته به غير از دات و پسوند كه مي تواند com, net يا ... باشد مثلاً براي دومين yadbegir.com غير از نقطه و com، هشت كاراكتر داريد كه كمتر از 63 كاراكتر است. و كاراكترهاي قابل قبول عبارتند از حروف، اعداد و dash. كاراكتر dash بايد در ميان اسم باشد نه انتها و ابتداي آن.

    از همه مهمتر اينكه اسم دومين بايد يگانه باشد. و معمولاً اولين كسيكه نام دومين را ثبت مي كند صاحب آن است و ديگر كسي نمي تواند يك دومين با آن نام ثبت كند.

براي مشاوره همين حالا با کارشناسان ما تماس بگيريد:شرکت طراحی سایت بهپردازان یک شرکت معتبر در زمینه طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شرکتی حرفه ای میباشد که آماده مشاوره رایگان در جهت توسعه کسب و کار اینترنتی میباشد.

آيا يك نفر مي تواند تعداد زيادي دومين ثبت كند؟

 

بعضي افراد اين كار را انجام مي دهد ولي جوامع اينترنتي به شدت با اينكار كه نوعي احتكار نام دامنه است مخالفند و در اين زمينه در كشورهاي مختلف قوانين مختلفي براي ممنوعيت و جلوگيري از اين عمل وجود دارد.

 

آيا بعد از ثبت دومين اين دومين براي هميشه متعلق به شما خواهد شد؟

 

نه لزوماً اگر شما براي تمديد دومين هزينه لازم را نپردازيد (بعد از اتمام زمان اجاره كه معمولاً يكسال يا بيش از يك سال است.)

 

اگر نام دامنه مشابه نام دامنه يك سايت ديگر براي استفاده از موقعيت تجاري آن ثبت كنيد ممكن است آن شركت بتواند آن دومين را از چنگ شما در بياورد.

 

نام دومين به عنوان علامت تجاري

 

با ثبت يك نام دومين اين نام به منزله ثبت يك آرم تجاري نيست بلكه فقط يك آدرس اينترنتي است.

 

تغيير نام دومين

 

تغيير نام دامنه  هزينه و مشكلات خود را دارد، چون سرويس دهنده شما بايد در اطلاعات سرور اصلاحاتي بوجود آورد. به علاوه اين كار باعث مي شود كه اطلاعات مربوط به شما در موتورهاي جستجو و دايركتوريهاي از بين برود و بايد همه زحماتي را كه براي ثبت سايت خود در موتورهاي جستجو كشيده ايد دوباره تكرار كنيد كه اين احتياج به زمان نسبتاً زيادي دارد.

 

پس بهترين كار اين است كه از همان ابتدا يك نام دومين مناسب انتخاب و ثبت كنيد.