جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : تاثيرات منفي بنرهاي تبليغاتي در طراحي سايت راه حل ها :

شرح : طبيعتا يکي از روشهاي کسب درآمد در وبسايتها مثل بسياري از رسانه هاي ديگر، آگهي هاي تبليغاتي است. گسترش آگهي هاي تبليغاتي در ميان وبسايتهاي فارسي زبان مي تواند نشانه خوبي باشد براي رونق کسب و کار اينترنتي و تجارت الکترونيک. اما طبيعتا طراحي و نحوه اجرا و به نمايش گذاردن اين آگهي ها نيز کاري تخصصي است و بخشي از آن در حيطه طراحي وب قرار مي گيرد.

شما به عنوان مدير يا طراح سايت حق داريد محدوديتهايي براي آگهي هاي تبليغاتي بگذاريد تا ساختار گرافيکي سايت به هم نريزد و موجب تشويش بصري نگردد. احتمالا شما نيز سايتهايي را ديده ايد که پر از بنرها و لوگوهاي تبليغاتي چشمک زن قرمز و زردند و در ميان انبوهي از اين آگهي ها، محتواي اصلي سايت گم شده است. يا وبسايتهايي که با درج يک آگهي بزرگ فلش در هدر خود، فاتحه‌ي انسجام بصري سايت را خوانده اند! طبيعتا آگهي ها نبايد محتوا و هويت بصري وبسايت را تحت الشعاع قرار دهد. بلکه بهتر است به جاي اينکه با استفاده از مکانهاي نامناسب و با جلوه هاي رنگي سعي کنيم تبليغاتمان را به زور در چشم مخاطب فرو کنيم تا شايد به کليک آن برسيم، به فکر روشهاي بهتر و کارآمدتري براي تبليغ باشيم.

نمونه اي از اين ابتکارات را مي توانيد در تبليغات گوگل و جي‌ميل، تبليغات هوشمند فيس بوک و... ببينيد. در اينگونه روشها، سعي مي شود محتواي تبليغاتي بر اساس علاقمنديهاي بازديدکننده، به شکل کاملا محترمانه ارائه شود. مثلا من ايميلي از دوستم درباره يک کتاب دريافت مي کنم که درباره آن توضيح داده و اينکه فروش زيادي داشته. خب، حالا تصور کنيد سيستم تبليغاتي هوشمندي از طريق کلمات کليدي به کار رفته در متن ايميل، تبليغ مربوط به خريد آنلاين آن کتاب را، به صورت تبليغات متني در کنار ايميل نشان دهد. قطعا تاثير پذيري اين نوع تبليغ قابل مقايسه با تبليغ‌هاي چيپ و پر جنب و جوش نيست.

يادآوري مي کنم بسياري از مواقع، حفظ پرستيژ سايتمان بيشتر از مبلغي که قرار است در قبال از دست دادن ساختار بصري و گرافيکي دريافت نماييم، ارزش دارد. قطعا آگهي هاي تبليغاتي محترمانه و هوشمندانه، ارزش بسيار بيشتري دارند