كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : مفهوم وب‌گاه چیست؟ :

شرح : وب‌گاه، تارگاه، تارنما، سايت يا وب‌سايت مجموعه‌اي از صفحات وب است که داراي يک دامنه اينترنتي يا زيردامنه اينترنتي مشترک‌اند و به صورت مجموعه‌اي از صفحات مرتبط که داده‌هايي نظير متن، صدا، تصوير و فيلم، روي آن ها ارائه مي‌شود، روي تار جهان‌گستر شبکه? اينترنت قرار مي‌گيرد.
صفحه? وب سندي است که معمولاً به صورت اچ‌تي‌ام‌ال نوشته مي‌شود و همواره با استفاده از پروتکل اچ‌تي‌تي‌پي مي‌توان به آن دسترسي پيدا کرد. پروتکل اچ‌تي‌تي‌پي اطلاعات را از کارساز وب‌گاه به مرورگر وب کاربر منتقل مي‌کند تا اين اطلاعات براي کاربر نمايش داده شوند.
همه? وب‌گاهها در کنار هم يک تار جهان‌گستر بزرگ از اطلاعات را درست مي‌کنند.
دسترسي به صفحات وب‌گاه از طريق يک ريشه? مشترک يوآرال با نام صفحه اصلي امکان پذير است که اين صفحه? اصلي از لحاظ فيزيکي روي همان کارساز قرار مي‌گيرد. يوآرال‌هاي صفحات آن‌ها را به صورت هرمي سازمان‌دهي مي‌کنند اگرچه ابرپيوندهاي موجود ميانشان تعيين مي‌کنند که چگونه کاربر اطلاعات را ببينند و چگونه ترافيک وب، بين بخش‌هاي مختلف وب‌گاه پخش شود.
براي دسترسي به اطلاعات برخي از سايت‌هاي وب مي‌بايست حق اشتراک داشته باشيد. از ميان وب‌گاههايي که براي ورود به آن‌ها به اشتراک نياز داريد، مي‌توان به وب‌گاههاي پورنوگرافي اينترنتي، بخش‌هايي از وب‌گاههاي خبري، وب‌گاههاي بازي، ميزگردهاي اينترنتي، خدمات رايانامه، وب و سايت‌هاي ارايه‌کننده? داده‌هاي بلادرنگ بهابازار اشاره کرد.