خطر هک شدن، يکي از بزرگ‌ترين خطراتي است که کاربراني که از مودم‌ بي‌سيم براي اتصال به اينترنت استفاده مي‌کنند را تهديد مي‌کند. به ?? نکته مهم براي جلوگيري از هک شدن اشاره مي کنيم.

هک شدن اينترنت بي سيم منزل

شما اگر از مودم بي‌سيم براي اتصال به اينترنت استفاده مي‌کنيد و متوجه کم شدن غيرمعمول حجم اينترنت خود شده‌ايد اين امکان وجود دارد که رمز عبور مودم شما توسط هکرهايي که در نزديکي شما زندگي‌ مي‌کنند، هک شده باشد.

در اين ترفند به معرفي ?? نکته براي پيش‌گيري از هک شدن اتصالات بي‌سيم خواهيم پرداخت.

?- به پيشنهاد شرکت مايکروسافت توجه کنيد؛ مايکروسافت مي‌گويد بهترين نوع رمزگذاري روي مودم شبکه بي‌سيم، پروتوکل‌هاي امنيتي WPA-PSK و WPA2-PSK هستند. اين نوع پروتکل‌ها، رمز عبور شما را هر ميلي‌ثانيه رمزگذاري مي‌کنند و درصد هک آن را به ?? سال آينده موکول مي‌کند! تعجب نکنيد، اين واقعيت اين نوع رمزگذاري است.

?- اگر شما از بيش از يک کامپيوتر براي اتصال به اينترنت استفاده نمي‌کنيد مودم خود را بر روي حالت Bridge تنظيم کنيد.

?- در صورت استفاده از حالت PPPOE بر روي مودم، قابليت MAC Filter را بر روي مودم فعال کنيد.

?- برخي برنامه‌ها نظير Wireless Network Watcher مي توانند به شما جهت مشاهده اتصالات دستگاه‌هاي بي‌سيم به مودم شما پيغام هشدار دهند. در صورت مشاهده اتصالات ناشناخته آنها را قطع کرده و يا هرچه سريع‌تر رمز عبور مودم خود را تغيير دهيد.

?- از يک نرم‌افزار Firewall قدرتمند استفاده کنيد. فايروال‌ها با بستن پورت‌هاي اضافي بر روي ويندوز، راه را براي هکرها مسدود و تنگ مي‌کنند.

?- هرگز رمز عبور خود را تا جاي ممکن به دوستان و آشنايان جهت استفاده از مودم ندهيد. سعي کنيد در صورت تمايل، خودتان رمز عبور را وارد دستگاه آن‌ها کنيد.

?- برخي شرکت‌هاي سرويس‌دهنده اينترنت، سرويسي را فراهم مي‌کنند تا هر کاربر تنها با يک MAC Address بتواند به اينترنت متصل شود. در صورتي که تنها از يک کامپيوتر براي اتصال به اينترنت استفاده مي‌کنيد با استفاده از اين سرويس مي‌توانيد اطمينان پيدا کنيد فقط خودتان هستيد که مي‌توانيد به مودم متصل شويد و از اينترنت استفاده کنيد.

?- در زمان‌هايي که از خانه يا محل کار به مدت طولاني خارج مي‌شويد مي‌توانيد به راحتي مودم خود را خاموش کنيد.

?- شما مي‌توانيد با مراجعه به سايت سازنده مودم، آخرين نسخه Firmware مودم را نصب کنيد تا تنظيمات نرم‌افزاري مودم شما نيز همواره به‌روز باشد.

??- اگر کامپيوتر شما نزديک به مودم است و مي‌توانيد از سيم براي اتصال به آن استفاده کنيد، با اتصال سيم به مودم مي‌توانيد تنظيمات مربوط به اتصال بي‌سيم را در مودم غيرفعال کنيد.