جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : وردپرس چيست ؟‌ :

شرح :

وردپرس يک cms مديريت محتواي کاملا رايگان و اوپن سورس open source  بر پايه ي مجوز GPL مي باشد که مي توان توسط آن به راحتي يک وبلاگ حرفه اي راه اندازي کرد.

سي ام اس CMS : مخفف Content Management System که يه برنامه بر روي سرورها مي باشد و به مديران سايت ها کمک مي کند تا به راحتي بتوانند وب سايت خود را مديريت کنند. در واقع سبب پويايي سايت مي شود پويايي يعني متغير و در حال تغيير …  وردپرس را نمي توان يک cms خواند ولي آنقدر قدرتمند هست که مي تواند به راحتي کار يک مديريت محتوا cms را انجام دهد.

وردپرس : وردپرس به دليل قدرتي که داره ميشه وردپرس رو مديريت محتوا ناميد يا به اصطلاح آن را نرم افزار  شناخت , که به صورت اوپن سورس open source مي باشد اوپن سورس ( يعني متن باز ) که هر کس مي توان ان را تغيير دهد . وردپرس در سال 2003  توسط مت مولوگ ارائه شد مت مولوگ توسعه دهنده ي اصلي وردپرس مي باشد نام وردپرس توسط دوست مت مولوگ Christine Selleck انتخاب شد و از آن زمان نام اين مديريت محتوا را وردپرس ناميدند. وردپرس با زبان معروف و قدرتمند php  نوشته شده و از پايگاه داده  ( ديتابيس datebase ) قدرتمند و حرفه اي Mysql براي ذخيره داده ها استفاده مي کند. از دلايل اصلي ايجاد وردپرس سادگي کار با آن است و براي راحتي کاربران ايجاد شده است.