جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
موضوع مقاله :

کارايي VisualBasic در برنامه نويسي چيست ؟

شرح :

ويژوال بيسيک (به انگليسي: Visual Basic) توسعه يافته زبان برنامه‌نويسي بيسيک مي‌باشد. بيسيک توسط پروفسور جان کمنسي و توماس کرتز از کالج دارتموث براي نوشتن برنامه‌هاي ساده ايجاد شد. طراحي آن از اواسط دهه 1960 آغاز گرديد.

ويژوال بيسيک تا نسخه 3 به صورت 16 بيتي بود. از نسخه 5 به بعد فقط ويرايش 32 بيتي آن ارائه شد. (نسخه 4 هم به صورت 16 بيتي و هم به صورت 32 بيتي عرضه شده بود)

تاريخچه زبان برنامه نويسي VisualBasic


زبان ويژوال بيسيک(VisualBasic ) در واقع حاصل توسعه و ارتقاي زبان بيسيک است.  بيسيک اوليه حدود سال 1960 کالج دارت موث  (Darth Mouth) به وسيله آقايان توماس کورتز (Thomas Kurtz) و جان کمني (John Kemeny) با هدف گسترش برنامه نويسي بيش دانش آموزان و دانش آموزان و دانشجويان طراحي و ساخته شد. از آن زمان نسخه هاي متعدد و متفاوتي از آن مانند GWBASIC (QUICK BASIC وTURBOBASIC)  ارايه گرديد و هموراه سعي در افزايش توانمندي هاي آن به عنوان يک زبان سطح بالاي ساخت يافته شده است .


با ظهور سيستم عامل ويندوز 95 و 98 فقدان يک زبان برنامه نويسي آسان و قدرتمند براي استفاده در سيستم عامل هاي مذکور کاملاً مشهود بود . از اين رو مايکروسافت در سال 1991 نسخه اول ويژوال بيسيک را با امکانات يک زبان برنامه نويسي قدرتمند و حرفه اي براي برنامه نويسي در ويندوز ارايه کرد. آخرين نسخه تکامل يافته آن براي استفاده در سيستم عامل جديد مايکروسافت نيز با نام VISUAL BASIC.NET طراحي و ارايه شده است.

ويزگي بسيار مهم زبان برنامه نويسي VisualBasic


مهمترين ويژگي اين زبان برنامه نويسي  امکان کار با نرم افزار آفيس را دارد و يکي ديگه از ويژگي هاي اي زبان برنامه نويسي

حجم خروجي برنامه هاي توليد شده به واسطه کامپايلر کم حجم مي شود.شرکت طراحي وب‌سايت حرفه‌اي بهپردازان با بهترين و حرفه‌اي‌ترين  برنامه‌نويسان و طراحان و سئوکاران  آماده همکاري با شما مي‌باشد.