جهت تماس با کارشناسان فروش کلیک نمایید
طراحی سایت

موضوع مقاله : (cPanel)کنترل پنل سي پنل چيست؟ :

شرح : سي پنل در واقع ابزار اتوماتيک بسيار قوي کنترل سيستم ميزباني است . اين ابزار مختص سرورهايي است که با سيستم عامل لينوکس است و از جنبش Open source تبعيت مي کند .کار کردن با آن آسان است و اغلب مورد کاربران حرفه اي قرار مي گيرند زيرا امکانات موجود در آن به کاربر امکان ايجاد وب سايت هاي کاملا حرفه اي را فراهم مي سازد از امکانات آن وجود قسمتي بنام Fantastico مي باشد که به کاربران حتي غير حرفه اي هم امکان ايجاد وب سايت حرفه اي را مي دهد.همچنيني ميتوان اين مسئله را عنوان کرد که از لحاظ محيط کاربري اين ابزار با برنامه نوسي قدرتمند و خوبي که دارد توانسته تمام نياز کاربران حرفه اي و مبتدي را برطرف سازد که اين خود بسيار حائز اهميت است.در ادامه با محيط اين ابزار قدرتمند آشنا ميشويم و به طور اختصار هر بخش را توضيح ميدهيم.

امکانات :

Preferences
تنظيمات شخصي مربوط به پانل از قبيل رمز‌عبور، تغيير در نماي ظاهري پانل، ميانبر‌ها و … .

Mail
قسمت مرتبط با مديريت پست الکترونيکي.

Files
مديريت و بررسي فايلها و پوشه‌هاي سايت. (کليه محتويات هاست)

Logs
ثبت وقايع و رخدادهاي مربوط به پانل و سايتهاي تحت ميزباني پانل.

Security
تنظيمات مرتبط با امنيت و حفاظت از سايت.

Domains
مديريت آدرسهاي متصل به هاست و پانل.

Databases
ابزارهاي مديريت پايگاه داده‌/ديتابيس

Advanced
تنظيمات پيشرفته و تخصصي در پانل

Software / Services
نرم افزارهاي نصب شده در پانل (مسئوليت نصب بر عهده مدير سرور مي‌باشد). خدماتي که استفاده از پانل را براي شما ساده‌تر مي‌کنند و به شما اطلاعات مورد نيازتان را مي‌دهند.

Find
يک توانايي در پانل مديريتي که به شما اين امکان را مي‌دهد تا سريعتر کليد ميانبر مورد نظر خود را بيابيد.

Frequently Accessed Areas
پنج صفحه مديريتي که به تازگي مورد استفاده شما بوده‌اند.

Stats
اطلاعات اصلي پانل را در اينجا مشاهده کنيد. مواردي از قبيل ميزان فضاي اشغال شده، پهناي باند استفاده شده و آماري از کليه سايت را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

شما مي‌توانيد با استفاده از توانايي Drag (مراجعه به سرتيتر طبقه بندي و نگه داشتن کليک چپ و تکان دادن موشواره به محل مورد نظر) طبقه بندي‌ها را جابجا کنيد، نماي اصلي را به شکلي که مايليد تغيير دهيد و در نماي آن تغييراتي که علاقه داريد را اعمال کنيد.