امروزه بسياري از طراحان از الگوهاي آماده استفاده مي کنند چرا که اين قالب ها يا الگوها به راحتي نصب مي شوند و قابل مديريت هستند. اما ضعف هايي نيز دارند که دانستن اينکه شرکت طراح وب سايت شما چگونه اين ضعف ها را پوشش مي دهد بسيار اهميت دارد.
1- عمومي بودن
بديهي است وقتي شما از قالب هاي آماده به همان شکلي که ارائه شده اند استفاده کنيد هيچ تضميني وجود ندارد که در جاي ديگر از آن قالب استفاده نشود. بنابر اين چنانچه به دنبال يک وب سايت شاخص براي برند خود هستيد بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که شرکت طراح وب سايت شما دانش و تخصص تغييرات در قالب به شکلي که آنرا تبديل به يک قالب منحصر بفرد کند را داشته باشد.

2- چالش هاي تکنيکي
هنگامي که يک وب سايت طراحي مي گردد در قسمت مديريت شما با کدهاي HTML و CSS و Javascript و XML مواجهيد که براي مديريت سايت مي بايست قادر به تغييرات در اين کدها باشيد. بنابر اين در انتخاب شرکت طراح وب سايت اين نکته را مد نظر داشته باشيد که آيا توانايي و تسلط کافي در کدنويسي هاي مورد نياز را دارد يا خير؟

3- عدم سازگاري
امروزه استفاده از تلفن همراه براي جستجو در وب در حال افزايش است و گوشي هاي نسل جديد با قابليت هاي اتصال به اينترنت باعث شده بيشتر کاربران از اين وسيله براي ارتباط و جستجو در اينترنت استفاده کنند. بنابر اين شرکت طراح وب سايت بايد به اين نکته توجه داشته باشد که وب سايت را در ورژن هاي موبايل و PC و MAC طراحي نمايد. اکثر قالب هاي از پيش آماده داراي چنين امکاني نيستند. (البته ورژن موبايل جوملا در حال حاضر قابل نصب مي باشد) (مترجم)