كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


موضوع مقاله : معرفی پر سرعت ترین پهنای باند کابلی جهان :

شرح : شرکت تامين کننده خدمات اينترنتي در انگلستان پر سرعت‌ترين پهناي باند کابلي جهان را با سرعتي برابر 1.5 گيگا بيت بر ثانيه معرفي کرده و مورد آزمايش قرار داده است.
به گزارش خبرگزاري مهر، گفته مي‌شود پهناي باند فوق سريع مي‌تواند زندگي انسان‌ها را متحول کند و حتي آغاز گر انقلاب صنعتي ديگري باشد.
در راستاي اين رويا که چندان نيز از واقعيت دور نيست، شرکت «ويرجين مديا» در انگلستان موفق به ارائه‌ي پر سرعت‌ترين پهناي باند کابلي در جهان شده است. در شرايطي که ميانگين سرعت پنهاي باند در انگلستان 6 مگابيت بر ثانيه است، اين پهناي باند جديد سرعتي 250 برابر را ارائه کرده و آن را به 1.5 گيگا بيت بر ثانيه رسانده است. با اين همه اين ارقام تنها عدد نيستند بلکه زيرساختارهايي مانند اين پهناي باند جديد مي‌توانند تحول عظيمي را در زندگي و مشاغل انسان‌ها ايجاد کند. «ادوارد ويزي» وزير ارتباطات انگلستان از اجراي دوره آزمايشي استفاده از اين پهناي باند استقبال کرد.
استفاده از چنين سرعت اينترنتي مي‌تواند بسياري از مشکلات امروزي کاربران انگليسي را از بين ببرد و در صورتي که هر يک از اعضاي خانواده اي 10 نفره بخواهند با استفاده از رايانه خود فيلم‌هاي سه بعدي با کيفيت HD را مشاهده کنند، با چنين سرعتي قدرت انجام اين کار را خواهند داشت. قدرت واقعي چنين سرعتي فراتر از کاربردهاي خانگي است، بهبود يافتن خدمات پهناي باند مي‌تواند در بسياري از زمينه‌ها از جمله پزشکي بهبود ايجاد کند.
بر اساس گزارش تلگراف، براي مثال پزشکان مي‌توانند در چنين سرعت بالايي بيماران خود را از راه دور معاينه کنند و با به دست آوردن اطلاعاتي دقيق از شرايط بيمار از خدمات درماني براي کمک به بيماران استفاده بيش‌تري کرده و هزينه‌هاي ناشي از سفر و يا به کار گرفتن تکنيک‌هاي پيچيده را حذف کنند.