نکاتی در طراحی سایت و مدیریت آن

چکیده :

نکاتی در طراحی سایت و مدیریت آندر این گفتار نکاتی چند در باب طراحی سایت و مدیریت آن در اختیار خوانندگان عزیز قرار داده خواهد شد. هدف از این گفتار ارتقاء برداشت افراد از سایت، نحوه طراحی و شیوه مدیریت آن می باشد.
مطالب این گفتار متناوباً به روز رسانی خواهد شد و شما خواننده گرامی می توانید با مراجعه مجدد به این صفحه از آن بهره مند شوید.
 
تمام تلاش تان را بر روی وب سایت خودتان متمرکز نکنید!
 75 درصد تلاشتان باید بیرون از وب سایت خودتان باشد.
آنچه دیگران درباره شما بگویند اهمیت بیشتری از آنچه شما درباره خود میگویید دارد.
 
هر کسب و کاری که داشته باشید، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و تالارهای گفتگویی هستند که بازار هدف شما وقت خود را در آنجا می گذراند. در این اجتماعات مشارکت داشته باشید و از آنجا به سایت خود راهی باز کنید.
 
سایت شما باید یک نقطه تلاقی باشد؛ هرچه اتصال به این نقطه تلاقی بیشتر باشد، شما بیشتر دیده خواهید شد.
 
سعی نکنید به کسی که برای اولین بار سایت شما را می بیند چیزی بفروشید.
برای یک کسب و کار کوچک ناشناخته، فروش به یک بازدید کننده از سایت بدون داشتن ارتباط قبلی تقریباً غیر ممکن است.

در اکثر موارد یک بازدیدکننده باید در یک بازه زمانی چند روزه یا چند هفته ای چندین بار به سایت شما مراجعه کند تا آمادگی خرید را پیدا کند. هر بار که وی سایت را ترک می کند این احتمال وجود دارد که دیگر باز نگردد. به جای وادار کردن وی به خرید غیر جذاب، راه بازگشت وی را هموار نمایید.

اولین هدف وب سایت شما باید تبدیل بازدید کنندگان جدید به مشتریان احتمالی باشد؛ نه مشتریان قطعی.

درخواست اصلی شما از بازدیدکننده باید پرسیدن آدرس پست الکترونیکی (Email) وی باشد. یک آدرس پست الکترونیکی بازدیدکننده را به مشتری احتمالی تبدیل می کند و به شما امکان پی ریزی ارتباطات بعدی را می دهد.

اگر ارتباط را برقرار نموده و ذهن وی را اشغال کرده باشید، در این صورت وقتی که آمادگی لازم را برای خرید پیدا می کند، شما اولین گزینه او خواهید بود. حتی مشتریان احتمالی که از شما خرید نکنند ممکن است معرف شما به دیگران باشند.