كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : نکاتي در مورد انتخاب نام دامنه :

شرح : به علاوه ثبت دامنه در شرکتهاي معتبر از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، چرا که در صورت نياز به تمديد دامنه پس از مدت مقتضي، در صورتي که شرکتي که مبادرت به ثبت دامين نموده در دسترس نباشد و يا اينکه اطلاعات مالکيت دامنه را در اختيار کاربر قرار نداده باشد، امکان تمديد مجدد دامنه به هيچ عنوان وجود نداشته و تمامي زحمات صاحب وب سايت جهت جذب مشتري و معرفي وب سايت به ديگران به هدر خواهد رفت.
هاست مرتبط با دامنه نيز بايد از کيفيت مطلوبي برخوردار باشد. در صورتي که طراحي سايت شما بي نقص بوده و دومين سايت نيز مناسب باشد اما ميزباني وب مناسبي آن را پشتيباني ننمايد نيز امکان در دسترس نبودن وب سايت وجود دارد. هاستينگ با کيفيت اين مساله را تضمين مي‌نمايد که وب سايت شما در هر زمان دردسترس بوده و از امنيت خوبي برخوردار است.
دامنه، دامين يا دومين در فارسي به معني قلمرو يا گستره مي باشد که محور اصلي وب سايت ها و کليه فعاليتهاي Online و تجارتهاي الکترونيکي است. نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناويني است که کاربر اينترنتي انتظار دارد با آن روبرو شود. به عبارتي ديگر نام دامنه (Domain) گوياي هدف سازنده وب سايت است و از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. از اين رو انتخاب نام دامنه بسيار حياتي و تاثيرگذار است.

Domain يا دامنه که به صورت دامين يا دومين نيز عنوان مي شود، نامي است که هميشه با يک پسوند همراه بوده است و با نقطه از آن جدا مي شود. (مانند .com, .ir, .net, .org و ...)