سوال های زیر را در رابطه با هر نرم افزار تحقیق کنید

چکیده :

سوال های زیر را در رابطه با هر نرم افزار تحقیق کنید الف) آیا نرم افزار قابلیت ارتقا دارد؟ قطعا با پیشرفت کسب و کار شما، نیازهای شما نیز تغییر میکند و به نرم افزار کاملتری نیاز خواهید داشت. خوب است که در ابتدا مطمئن شوید که نرم افزار قابلیت ارتقا یا افزودن ماژول های جدید را دارا باشد. بنابراین در آینده با مشکل تغییر نرم افزار و مهاجرت به یک نرم افزار جدید روبرو نخواهید شد. حداقل مطمئن شوید که نرم افزار داده های شما را می توانید به فرمت های CSV یا Excel خروجی بدهد تا در صورت لزوم امکان مهاجرت به نرم افزار جدید فراهم باشد.

ب) آیا نرم افزار از امکانات بانک های مختلف بهره می برد؟ بسیار از بانک ها جدیدا امکان دریافت تراکنش های مالی را دارند. اگر نرم افزار بتواند این خروجی ها را پردازش و دریافت کند، مدیریت حساب های بانکی شما به سادگی انجام خواهد شد.

پ) نرم افزار آنلاین (تحت وب) یا دسکتاپ (رومیزی) ؟ نرم افزارهای حسابداری آنلاین به سرعت در حال گسترش هستند. این نرم افزارها با بهره گیری از بستر امن اینترنت دسترسی به امور مالی و اسناد حسابداری شما را در هر نقطه از دنیا فراهم می کنند. اما نرم افزارهای دسکتاپ نیز مزایای خاص خود را دارند، این نرم افزارها می توانند به دستگاه های مختلف متصل شوند، از امنیت فیزیکی اطلاعات برخوردار هستند و هنوز دلایل و طرفداران زیادی برای استفاده دارند.

ت) آیا سطح دسترسی کاربران نرم افزار می تواند محدود شود؟ اگر بیش از یک نفر قرار است که با نرم افزار حسابداری شما کار کند، حتما باید سطح دسترسی مشخص و محدودی داشته باشد. این کار مستلزم این است که تا چه حد نرم افزار قابلیت محدود کردن دسترسی کاربران را دارا است؟ این سوال را بسیار جدی بگیرید. درباره جنبه های مختلف امنیت نرم افزار حتما با کارشناسان فروش آن نرم افزار مفصل صحبت کنید. در امور مالی یک اشتباه عمدی یا سهوی، می تواند منجر به ورشکستگی شما شود!

ث) آیا نرم افزار نسخه نمایشی (Demo) دارد؟ چقدر عالی است اگر بتوانید قبل از خرید یک چیز، آن را اندکی آزمایش کنید و با آن کار کنید. به منظور اینکه از امکانات مختلف و محیط نرم افزار مطمئن شوید، ازکارشناس فروش درخواست نسخه نمایشی کنید. اگر نرم افزار به همراه فایل راهنما (Help) ارائه می گردد، آن را نیز بررسی کنید تا از کامل بودن توضیحات آن مطلع شوید