word نحوه‌ی رمز گذاری بر فایل

چکیده :

word نحوه‌ی رمز گذاری بر فایلاز نسخه word ???? به بعد یک ویژگی امنیتی برای اسناد در نظر گرفته شده است که امضای دیجیتالی نام دارد و به کاربر امکان می دهد به فایل متنی یک فیلد امضا نیز اضافه کند تا از این طریق فایل قفل شود و امکان هیچ نوع ویرایشی در آن وجود نداشته باشد. امضای دیجیتالی، سـند را در مقابل ایجاد تغییرات، حفاظت می کند و در واقـع به آن اعـتبار می بـخشد؛ به ویژه اگر از تـصویر bitmap و امضای حقیقی خود استفاده کنیـد.
اما با این قابلیت هنوز این امکان وجود دارد که توسط هکرها اسناد امضا شـده، باز و خـوانده شود؛ بـنابراین اسـتاندارد AES (اسـتاندارد رمزگذاری پیشرفته) به هـمراه یک کلید ??? بیتی به Word ???? اضافه شـده است. باید به این نکته توجه کنید که اگر سند مورد نظر را به صـورت دیجیتالی امضا کرده اید، دیگر حتی با اضافه کردن یک کلمه عبور هم نمی توانید آن را تغییر دهید.تنها اسناد امضا نشده می توانند توسط کلمه عبور حفاظت شوند. برای این امر روی دکمه Office در قسمت بالا، سمت چپ کلیک کنید، سپس گزینه Prepare و Encrypt Document را انتخاب کنید. کلمه عبوری را انتخاب کنید که حدس زدن آن دشوار باشد.
از حروف کوچک و بزرگ و اعداد بهره گیرید و برای برخورداری از بالاترین میزان حفاظت، حداقل از ? کاراکتر استفاده کنید. حال روی OK کلیک و کلمه عبور را دوباره وارد کنید. حال اگر هر فردی سند موردنظر را باز کند، باید کلمه عبور مربوطه را تایپ کند؛ در غیر این صورت دستیابی به متن غیر ممکن است. به منظور اضافه کردن امضای دیجیتالی، ابتدا سند موردنظر را باز و یا ایجاد کنید. سپس روی زبانه Insert کلیک و گزینه Signature Line در سمت راست را انتخاب کنید. حال روی OK کلیک و سپس مواردی از قبیل اسم، عـنوان و آدرس پست الکترونیکی خودتان را وارد کنید. حتی می توانید تاریخ را هم به امضای خود اضافه و روی دکمه OK کلیک کنید. برای امضای سند، روی محل امضا دابل کلیک و اسمتان را تایپ کنید یا این که روی Select Image کلیک کنید تا فایل bitmap امضای حقیقی خود را انتخاب کنید؛ سپس روی Sign کلیک کنید.