لینوکس چیست

چکیده :

لینوکس چیستتعریف کلی سیستم عامل  لینوکس

سیستم عامل لینوکس از چندین لایه تشکیل شده که در مرکز ان ها هسته قرار دارد که با درایور های خود  در راستای ارتباط مستقیم با سخت افزار قرار گیرد و به دیگر نرم افزار ها نیز اجازه استفاده از سخت افزار راه دهد
هسته لینوکس هسته ای یک پارچه است که همه سرویس های اصلی سیستم عامل را درون خود اجرا میکند
کامپیوتر هایی همچون  سرور ها  که با سخت افزار هایی تغییر ناپذیر و مخصوص کار میکنند معمولا برای افزایش اندک امنیت هسته ای با تمام درایور ها را دارند و لود کردن ماژوال های مختلف در آن ها غیر فعال است.

فرق لینوکس و ویندوز

1-   لینوکس به خودی خود سیستم عامل نیست و با استفاده از ابزارهایی که GNU Open source برای ان فراهم کرده   
2-  تبدیل به یک سیستم عامل کامل میشود و  گاها ان را  گنو/لینوکس مینامند .
3-  از نظر فنی لینوکس همان نمونه بازمتن سیستم عامل یونیکس است و دارای استاندارد  POSIX  میباشد .
4-  لینوکس سیستم عاملی ازاد و متن باز است که کد منبع ان در اختیار همگان قرار دارد و همه میتواندد در کدهای ان تغییر ایجاد کرده و بنا به نیازشان ان را مورد استفاده قرار دهند
5- از جمله تفاوت های ان با ویندوز میتوان به این موضوع اشاره کرد که ویندوز تحت حمایت قانون کپی رایت قرار دارد ولی در جهت مقابل شما میتوانید به هرتعداد لینوکس را کپی کرده و بین دوستان خود پخش کنید .
6- لینوکس سرعت قدرت و پایداری بالایی دارد و برخلاف ویندوز به ندرت پیش می اید که نیاز به بوت مجدد پیدا کند .

بهشت برنامه نویسان

یکی از صفات بارز لینوکس که بارها ان را شنیده ایم اشاره به این موضوع است که لینوکس بهشت برنامه نویسان است .
برخلاف ویندوز که باید اکثرا ابزارهای برنامه نویسی روی انرا به صورت جداگانه ای نصب کرد و یا حتی گاها خریداری کرد لینوکس به همره تمامی ابزار های برنامه نویسی مورد نیاز ارائه میشود و فقط باید ان را نصب کرد و کار برنامه نویسی را شروع کرد .

 نکاتی مهم راجع به مهاجرت از ویندوز به لینوکس

1-اولین نکته ای که برای مهاجرت از ویندوز به لینوکس باید به ان توجه کنید بحث مدیریت اسناد و مدارک است زیرا در سیستم عامل لینوکس با تمام مزایای گفته شده خبری از نرم افزار های افیس نیست .
2-نکته دومی که در مهاجرت از ویندوز به لینوکس میتوان به ان اشاره کرد بحث انتقال فایل ها هستند که با استفاده از سرویس های اینترنتی ماندد Dropbox  ,  spideroak  و یا حتی bittorrent  مشکل شما را تا حدودی حل کنند .
 و در اخر لینوکس به خوبی میتواند از بسیاری از پرینتر ها و وب کم ها و کیبورد و ماوس ها را شناسایی کرده و به ندرت ممکن است با عدم سازگاری رو برو شوید .( در سایت اوبونتو مجموعه از پرینتر هایی که توسط این سیستم عامل ساپورت میشود گرد اوری شده است . )

شرکت طراحی سایت بهپردازان با بهترین و حرفه ای ترین  برنامه نویسان و طراحان و سئو کاران  آماده همکاری با شما می باشد

مطالب مرتبط شرکت طراحی سایت بهپردازان: